Published On: 4 Korrik, 2016

Kumanova në protestë për vrasjen e Almirit

Vrasja mizore e Almirit 4-vjeçar nga Kumanova, nga maqedonasi Boban Iliq, ka shkaktuar reagime të shumta dhe revoltë në Maqedoni

Për sot është paralajmëruar protesta në Kumanovë me fillim në ora 15.00. Shkak i protestës është vrasja e të miturit Almir Aliu. I ndjeri të shtunën u përcoll për në banesën e tij të fundit, nga mijëra qytetarë.

Marshi protestues do të fillojë para gjimnazit “Sami Frashëri” dhe do të mbarojë me bllokimin e rrugës ku ndodhen institucionet e gjykatës, komunës dhe stacionit policor.

LEXO:  Ky është Almiri 4 vjeçar që u shkel nga maqedonasi, rast për të cilin të gjithë heshtin (Foto)

Protestës kanë paralajmëruar se do t’i bashkëngjiten studentë, nxënës dhe shumë qytetarë shqiptarë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur të shtunën e kaluar, kur B.I ka goditur me makinë Sedat Aliun nga Kumanova, bashkëshorten e tij (M.K) dhe fëmijën 4 vjeçar, Almirin i cili ndërroi jetë. Kjo ngjarje ndodhi pas një zënke banale me të atin e fëmijës afër Spitalit të Kumanovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...