MONOLOGU I BILAL XHAFERIT

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Agim Shehu MONOLOGU I BILAL XHAFERIT (pas vdekjes) …Kam mall, vëllezër, ju kam mall, ju desha më tepër se veten! Meqë s’më lanë t’ju flas […]

VARGU LAMTUMIRËS

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

AGIM DESKU VARGU LAMTUMIRËS   Ç῾varg i paftuar më erdhe Këtë mbrëmje s῾di është ferri a fati im Si qenkan ngritë stuhitë në caname deti […]

GJETHET E VDEKUNA

On 29 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Jacques Prévert GJETHET E VDEKUNA Oh sa kisha dashtë t’i kujtosh Ato ditë t’bukura me dashni plot Atëherë jeta ish ma e bukur Dhe dielli […]

Këndo o nënë!!!

On 28 Nëntor, 2016 With 0 Komente

  Mustafë Shabani Këndo o nënë!!!   Në vend të urimit ditën e flamurit (Kolonelit )   U këndua kënga  me afsh dhe shpirt nëno […]

SHAMIBARDHA E KOMBIT

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

SHAMIBARDHA E KOMBIT (Kushtuar Nënëmrirës Aishe Gërvalla) Kokën mbuluar me një ferexhe te bardhë E fytyra plotë me t`çara të nga stuhit e moteve te […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

VRASËS E TË VRARË

Xhavit Beqiri VRASËS E TË VRARË (Për Xhemën…) Toka e Qiella Heshtën… Atë natë katran Dardania humbi Urtakun Njeriun e Lutjes për Prishtinën Shtroi pushtet […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Lutfi Haziri, kandidat për kreun e LDK-së! Vetëm një shaka

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëkohësisht kryetar i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka folur për strukturat brenda LDK’së dhe për mundësinë e kandidimit të tij […]

On 24 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Lidhun me shkronja

Lidhun me shkronja (108 vjet alfabet)   Çun Lajçi   Pelisterit  ia therën zemrën me shkronja E Manastirit ia vjerrën germat n’gjuhë Si vathë n’vesh […]

On 23 Nëntor, 2016 With 0 Komente

I yni mot

I yni mot   (Xhemajl Mustafës )   Një vullkan më vlon në gji e ndryjë, thellë në shpirt të mos shpërthejë për ty u […]

On 23 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Një çast… një jetë

Agron Zeqiraj Një vit Një çast, Një jetë, Sikur ta kam, Do të dua Ty Ty, dhe vetëm ty, Në këtë jetë! Një aromë Një […]

On 23 Nëntor, 2016 With 0 Komente

MË MBAJË NË FJALË

AGIM DESKU MË MBAJË NË FJALË Nëse e do jetën më mbajë në fjalë Dielli të falë flake Edhe kur ke acar. Në jetë Fjalën […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Ulëris…

Agron Zeqiraj   Ulëris shpesh për ty Se malli prapë do të më marr, Ulëris shpesh e më shpesh Si një i mjer në pafundësi. […]

On 22 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Ne ishim shumë e Nji u bamë n’ Monastir

Me rastin e 108 vjetorit të Kongresit të Manastirit   Çun Lajçi Manastirin e kishin zgjedhë m’ e vu fjalën M’ i therë  zemrat me […]

On 21 Nëntor, 2016 With 0 Komente

KORI I KORBAVE

KORI I KORBAVE -Astrit Deharit   Krra-krra-krra-krra! Kujdes në këtë sprovë idile Tash e kemi zogun në grusht Ky është ai peshku i madh: Shpëtimi […]

On 20 Nëntor, 2016 With 0 Komente

NGJYRË FYTYRE

Agim Desku   NGJYRË FYTYRE   Më cilën ngjyrë më fole Kur s῾kishim asnjë pranverë marsi As edhe një ditë me diell Shi biente nën […]

On 16 Nëntor, 2016 With 0 Komente

N’ Çakorr nisni me kja!

  Çun Lajçi Thanë … Mos shkoni n’Guci se rrugët janë mbushë me therra e kmesat bahen gjak Etshem mos u nisni n’Saraje se Vruja […]

On 15 Nëntor, 2016 With 0 Komente

MES GAZIT E LOTËVE

Për mikun tim të ndjerë, humoristin Ibrahim Krajkova More Lec Krajkova Mik i zemrës sime, Mes gazit e lotëve Më vjen ndër kujtime. S’deshta me t’kujtue […]

On 7 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Poezi prekëse nga Avni Dehari, babai i Arbënorit dhe Astritit

Veprimtari i çështjes kombëtare dhe shkrimtari Avni Dehari, humbi dy djemtë e tij, Arbnorin dhe Astritin. Në një profil në Facebook, ai ka disa shkrime, […]

On 31 Tetor, 2016 With 0 Komente

N’LËKURË T’QËNGJAVE, UJQË TË TËRBUAR

Dila Gecaj N’LËKURË T’QËNGJAVE, UJQË TË TËRBUAR N’këtë botë, në shkatrrim e sipër, është misteri, Nga çudirat më të mëdhaja, ushqimi i shpirtit të zi. […]

On 31 Tetor, 2016 With 0 Komente

SIKUR T’ISHA BURRË…

Dila Gecaj SIKUR T’ISHA BURRË… Sikur t’isha burrë,turkofilët Nuk do m’kishin fyer, Për poezitë e mija. Sikur t’isha burrë,shpirtë turqit, Nuk do m’kishin shkruar, Fjalë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...