Dokumentari i Serbisë kundër Kosovës në UNESCO, premierë në Paris

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Prishtinë, 15 shtator – Në Qendrën Kulturore të Serbisë në Paris sot (e premte) do të jepet premiera botërore e filmit dokumentar “Kosova – moment […]

Yjet e filmit shqiptar, sipas Mevlan Shanajt

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Gani MEHMETAJ Vangjush Furrxhi- film dokumentar “Përcjellja”, sipas skenarit të Natasha Lakos e Mevlan Shanajt, në regji të Mevlan Shanajt (2007). Pamjet me kuadrin e […]

Premiera e filmit “Shpirtrat e Humbur” në Nju Jork, një sukses i regjisorit Xhustin Kristian

On 2 Gusht, 2017 With 0 Komente

Xhustin Kristian ishte një nga yjet që shkëlqeu në tapetin e kuq të festivalit Java e Filmit Shqiptar në Nju Jork, për filmin e tij […]

Pamje të rënda, aktori Mishel Prela po lufton me jetën. Ja gjendja e tij pas atentatit (Foto)

On 26 Korrik, 2017 With 0 Komente

  Aktori Mishel Prela i cili është plagosur me 5 plumba mbrëmjen e 20 korrikut ndodhet në Spitalin e Traumës, duke luftuar me jetën. “Misheli […]

Aktorja e famshme e Turqisë zbulon rrënjët shqiptare, e prezanton gjyshen, sa bukur flet shqip (Video)

On 21 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ndoshta mund të jetë ekzagjëruar paksa duke bërë duke bërë shumë prej personazheve të famshëm me origjinë shqiptare, por aktorja turke Gizem Karaca me të […]

On 12 Qershor, 2017 With 0 Komente

Serbët ndërpresin transmetimin e filmit “Kosovo…Nazdravlje! Gëzuar!” në Novi Sad

Pjesëtarë të organizatës nacionaliste serbe “Zavetnici”, kanë ndërprerë shfaqjen e filmit “Kosovo…Nazdravlje! Gëzuar!” në Media Qendrën në Novi Sad, në selinë e Shoqatës së gazetarëve […]

On 13 Prill, 2017 With 0 Komente

Timo Floko: Nuk kam asnjë dhimbje nëse hiqen filmat, bëmë propagandë

Aktori i mirënjohur shqiptar Timo Flloko, ka shprehur mendimin e tij lidhur me ndalimin e filmave të realizuar gjatë kohës së komunizmit në Shqipëri. “Duan […]

On 6 Prill, 2017 With 0 Komente

Historia tronditëse: Hakmarrja e një babai, për humbjen e familjes….

Historia e tij është si një film. Dhe në fakt, është film nga Hollivudi, ndërkohë që rolin e protagonistit e luan i famshmi Arnod Schwarzenegger. […]

On 5 Prill, 2017 With 0 Komente

Ky është aktori shqiptari që luan në Fast & Furious 8 (Foto/Video)

Një shqiptar është pjesë e kastit të aktorëve të Fast & Furious 8 dhe premiera e evropiane e filmit ka qenë në Berlin. Bëhet fjalë […]

On 31 Mars, 2017 With 0 Komente

Filmi “Home” i More Raçës në Florida Film Festival

Filmi “Home”, i regjisores More Raça, do të marrë pjesë në Florida Film Festival në 21-30 prill, festivali kualifikues për Çmimin Oskar. ‘Home’ është i […]

On 14 Mars, 2017 With 0 Komente

Nik Xhelilaj me trup fantastik, tregon se si arriti ta formonte trupin e Winnetou

Jemi mësuar të flasim për transformimet fizike të aktorëve të njohur të Hollywood-it për role të ndryshme, por këtë herë përmes të njëjtit proces ka […]

On 12 Mars, 2017 With 0 Komente

Këta janë filamt me të cilët la gjurmë Hadi Shehu (VIDEO)

Kinematografia kosovare dhe arti në përgjithësi sot humbën njërin nga protagonistët më të rëndësishëm. Aktori i mirënjohur, Hadi Shehu, ka vdekur në moshën 68 vjeçare, […]

On 7 Mars, 2017 With 0 Komente

“E Bukura dhe Bisha” është ndryshe

Bukuroshja Belle që në filmin e fundit luhet nga aktorja Emma Watson në romanin origjinal francez ishte vajza e një Mbreti dhe një zane, dhe […]

On 29 Janar, 2017 With 0 Komente

Tronditet Hollywood-i! Ndërron jetë aktori i njohur i “Harry Potter” (Foto)

Fituesi i çmimeve Bafta dhe një sërë trofesh prestigjioze, Sir John Hurt, ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare. Ai njihet për rolet e tij në […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Aktori i njohur amerikan vetëvritet live në Facebook (Foto)

Aktori amerikan Jay Bowdy i ka dhënë fund jetës duke e vrarë veten me një pistoletë gjersa ishte duke folur ‘live’ me fansat në Facebook. Mediat […]

On 26 Prill, 2016 With 0 Komente

Heronjtë e “Qyteti pa Lumë”

Pas lansimit të serialit “Qyteti pa lumë” në youtube, lexuesve të Shqiptari.eu ju ofrojmë edhe tri videoportrete të aktorëve, që janë shtylla bartëse të këtij seriali, […]

On 29 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Kosova shembëllen në Oscar, me filmin “Shok”

Ekipi i filmit “Shok” ka parakaluar në tepihun e kuq të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve Oscar. Flamuri i Kosovës në Oscars Ekipi i filmit […]

On 4 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Amerikanët: Filmi shqiptar “Shok” meriton çmimin e parë në “Oscar”

Një film që mund të jetë ndër më të mirët në mesin e filmave të shkurtër të nominuar nga “Academy Awards” e që do të […]

On 2 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Mos e besoni po deshët, Papa provon kinematografinë

Mos e besoni po deshët, por Papa Françesku do të luajë së shpejti në film artistik. Filmi quhet “Beyond the Sun” dhe 79-vjeçari do të […]

On 26 Janar, 2016 With 0 Komente

Filmi “Shok” e lë pa frymë Edi Ramën (Foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur fjalët më të mira për filmin “Shok” që është nominuar për Oscar. Ai përmes një postimi në Facebook […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...