Erza Muçolli e kall Brukselin! E fitoi diskun e artë në Belgjikë (Disa Video + Foto)

On 30 Janar, 2017 With 0 Komente

Erza Muçolli e ngriti në kambë publikun belg në Bruksel. Shaqir Cervadiku, ERZA Muçolli dhe poeti Faruk Tasholli Mbrëmë Ylli i kangës për fëmijë ERZA Muçolli mori […]

Grupi 403 në Hamam Jazz Bar, paralajmëron albumin e ri

On 19 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Mbrëmja në Hamam Jazz Bar vazhdon deri në mesnatë, me Hektorin dhe pjesën tjetër të Grupit 403, përcjellë edhe me një këngë nga Leonard Cohen, […]

Kënga e trishtë e Shaqir Cervadikut, ia kushtoi bashkëshortes së vdekur (Video)

On 22 Shtator, 2016 With 0 Komente

E keni njohur përmes skenës. Dhe derisa e shihni vetëm duke kënduar krijohet përshtypja se jeta e Shaqir Cervadikut, ka qenë aq e lumtur. Shumë […]

Më thuej Hashim, Isa, Kadri e Murat: Ju ESATAT e mi cili rrejti me shekuj që ta nemi  

On 22 Gusht, 2016 With 0 Komente

  Çun Lajçi Më thoni mua qorrit Ju që keni sy, Mua bariut që s’shoh pos deleve t’mia Kuj ti kërkoj falje e ke ta […]

Zhvillime të reja te ‘Kafeneja jonë’, ja kur do të rikthehet (FOTO)

On 19 Gusht, 2016 With 0 Komente

Pak javë më parë, seriali ‘Kafeneja jonë’ u rikthye me një episod test që theu rekorde të shikueshmërisë dhe vulosi faktin se ndërprerja e papritur […]

On 8 Gusht, 2016 With 0 Komente

Nga arkivat e Romës: Zbulohet një ekzemplar i panjohur e “Doktrinës…” së Budit

Nga sot shtëpia botuese “Onufri” hedh në treg librin e ri të studiueses Blerina Suta, e cila na zbulon faqe të panjohura nga vepra e […]

On 12 Maj, 2016 With 0 Komente

Shqipëria sonte në Eurovizion, Enedës i duhen votat e të gjithë shqiptarëve kudo në botë – VIDEO

Eneda Tarifa – Fairytale (Albania) 2016 Eurovision Song Contest Është zhvilluar në Stokholm të Suedisë ceremonia e hapjes së Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion 2016”. […]

On 11 Maj, 2016 With 0 Komente

Shfaqja teatrale në Teatrin e Deçanit pas 19 vjetësh – Video

  Shfaqja në Teatrin e Deçanit pas 19 vjetësh, e dhënë me 5 maj 2016.

On 11 Maj, 2016 With 0 Komente

Këngë dashurie në gjuhën kroate të Diana Rexhepit – Video

Këtu po ju sjellim këngët e bukura të Diana Rexhepit, të cilën deri më tani në gazetën tonë dhe tuajën të nderuar keni pasur rast […]

On 26 Prill, 2016 With 0 Komente

Heronjtë e “Qyteti pa Lumë”

Pas lansimit të serialit “Qyteti pa lumë” në youtube, lexuesve të Shqiptari.eu ju ofrojmë edhe tri videoportrete të aktorëve, që janë shtylla bartëse të këtij seriali, […]

On 24 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Unikkatil – Nëntori i Tretë (Lyrics) (Video me tekst)

Presioni ft. Unikkatil – Nëntori i Tretë (Lyrics) 500 Vjet punë! 500 Vjet vetmi! 500 Vjet luftë! Luftë per te ruajtur gjuhen! Dhee shpirtin e […]

On 18 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Nesër në ‘ABC’ jepet premiera e “Engjëjt janë larg” (Video)

Në Kinemanë ‘ABC’, të premten do të jepet premiera e filmit artistik të metrazhit të gjatë “Engjëjt janë larg”, me regji të Gjergj Xhuvanit. Premiera […]

On 14 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Koleksioni fotografik i Fred Buasonasë (Fred Boissonnas), Çamëria, Shqipëria dhe Kosova në vitin 1913

Çamëria, Shqipëria dhe Kosova në vitin 1913 Frederik Buasona (Frédéric apo Fred Boissonnas, 1858-1946) ishte fotograf zviceran i cili lindi në një familje të njohur […]

On 8 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Katër stinët e veshura; Bukuri shqiptare!

Katër stinët e veshura; Bukuri shqiptare! nga Sylë Mujaj.

On 6 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Mehmet Kraja: Misteri i Qazim Berishës në Shqipërinë komuniste

Romani më i fundit i M. Krajës, “Hoteli Arbëria” (Onufri 2010), sjell portretin e çrregulluar shqiptar në kapërcyellin kohor nga diktatura gjysmëshekullore në demokraci dhe, […]

On 4 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Provokon piktorja shqiptare: Një myslimane me ferexhe, nudo dhe me armë

Piktorja shqiptare Meri File ka provokuar me një pikturë të saj, me të cilën prezantohet në edicionin e parë të ekspozitës “Realizëm ndryshe” që zhvillohet […]

On 30 Janar, 2016 With 0 Komente

Shpallen qytetet më të bukura në botë, mes tyre Berati

Një agjensi japoneze e turizmit ka publikuar së fundmi këtë listë me 30 qytetet më të bukura në botë. Agjensia “JATA” ka futur në klasifikim […]

On 30 Janar, 2016 With 0 Komente

Foto e mrekullueshme, Lulëkuqet e Kosovës!

Një foto vërtetë me një peizazh të paparë e bërë nga Besnik Hamiti, i cili ka kapur një natyrë për ta shijuar tërë jetën, me […]

On 24 Janar, 2016 With 0 Komente

Kolosët e artit shqiptarë – Para Kafes së Madhe të Shkodrës, foto historike

Gaqo Tashko, Lola Gjoka, Ernest Koliqi, Dom Nikoll Koliqi, Tefta Tashko, Asdreni, Lasgushi (Poradeci), Gjergji Canco, Koço Tashko. Ata janë emra të mëdhenj të botës […]

On 23 Janar, 2016 With 0 Komente

Viti i Kadaresë: Ministria e Kulturës zbulon aktivitetet

Ditëlindja e 80-të e shkrimtarit të mirënjohur, Ismail Kadare do të nisë me shenjat e shkruara nga vetë shkrimtari në librat e tij, ideuar si […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>