Published On: 7 Janar, 2016

Kultivonin kanabis në banesë, 7 shqiptarë në pranga

  • Shtatë shtetas shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë angleze në Nottinghamshire, pasi në banesën e tyre është gjetur kanabis sativa e mbjellë në vazo.

Në total u sekuestruan 72 bimë kanabis, vlera totale e së cilës shkonte në rreth 463,000 paund. Sipas policisë shqiptarët janë me banim në Birmingham. Disa prej tyre kanë lidhje familjare me njëri-tjetrin. Të arrestuarit janë:
Besmir Hysa, 19 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Valter Iouri, 44 vjeç – Dënim me 8 muaj burg, 200 orë punë të detyrueshme dhe gjobë
Jentom Hysa, 26 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Klintom Hysa, 20 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Florin Hysa,  29 vjeç – Dënim me 4 muaj burg dhe 200 orë punë të detyrueshme
Selman Hysa, 34 vjeç – Dënim me 8 muaj burg, punë të detyrueshme dhe gjobë.
Një tjetër i arrestuar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, do të dalë në gjyq në muajin maj/Shekulli.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...