Published On: 3 Qershor, 2016

KULMI SERVILIZMIT: Ja si lëpihen ministrat e LSI kur vjen Ilir Meta

Sot Komiteti Drejtues i LSI, ku shquheshin kryetari i Parlamentit Ilir Meta, Petrit Vasili, Klajda Gjosha, Luan Rama dhe Ylli Manjani, ishte i pranishëm në një mbledhje te hotel Tirana International.

Në momentin e hyrjes të kryetarit Ilir Meta, duke parë buzëqeshjet dhe vështrimet plor adhurim të ndonjë ish-ministri, apo funklsionari të lartë të administratës shtetërore në nivel lokal dhe qendror, të duhen pak sekonda për të kuptuar se nuk bëhet fjalë për një foto të vjetshme, apo të dy viteve më parë, për shkak të pozës tepër të ngjashme me situatën e viteve pararendëse, që përsëritet me bensikëri çdo vit.

U mësua se ministrat Ylli Manjani dhe Klajda Gjosha do t’ua lënë vendin si nënkryetarë Kejdi Mehmetajt dhe Endrit Braimllarit.

Sakaq, spikat prania e Spartak Brahos.

Kryetari i komisionit parlamentar të Sigurisë Kombëtare kishte kohë që mungonte për shkak të problemeve shëndetësore.

Spartak Braho njihet për shfaqjet e tij me impakt në publik, në momentet kur LSI dhe Ilir Meta përgatiten për aksione të forta politike.

Fakti që Spartak Braho duket që ka shkuar në takim me ceroton e spitalit ende në dorë, dëshmon se prania e tij është e domosdoshme në këtë moment.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...