Published On: 8 Gusht, 2016

Kuka flet për The Guardian, asgjë nuk ka për të dyshuar, akuzat ndaj Majlindës për doping të pabazuara

Agron Kuka, kryetari i Federatës Kosovare të Xhudos, ka reaguar ndaj akuzave të Agjencisë Franceze të Anti-dopingut, se xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi ka refuzuar të bëjë një kontroll të dopingut dy muaj para Lojërave Olimpike

Pasi lajmi është përhapur shumë në mediet botërore, ka qenë gazeta e njohur britanike “The Guardian” që ka kontaktuar kryetarin e federatës, njëkohësisht vëllain e trajnerit të përfaqësueses kosovare, Agronin.

“Nuk e kuptoj arsyen përse po e bëjnë të madhe këtë punë. Nuk ka kurrfarë shpjegimi”, ka thënë Kuka për The Guardian, pak orë pas publikimit të lajmit në mediet franceze dhe spanjolle, raporton Insajderi.

“Skuadra ishte në kampin stërvitor në Francë dhe disa persona vijnë dhe pyesin për të bërë një kontroll doping. Por personi i përfshirë nuk kishte autorizim nga Wada [Kontrolli Anti-doping Botëror] ose dikush tjetër. Dhe ky është fundi i kësaj çështje”.

“Ekipi i Kosovës ishte në kontake gjatë tërë kohës me IFJ-në sepse ne nuk mund t’i japim gjakun apo urinën dikujt që nuk është përgjegjës për këto punë. Kjo është e tërë çështja, dhe asgjë më shumë”, tha Kuka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...