Published On: 25 Shkurt, 2016

Kujtojmë përplasjet LDK-PDK, përmbledhje ngjarjesh ndër vite (Video)

Dikur kanë shprehur neveri për Thaçin dhe punën e tij prej kryeministri, por nesër votat e tyre mund ta bëjnë president. Në vazhdim, ju rikujtojmë disa nga përplasjet e mëdha ndër vite mes deputetëve të LDK-së dhe Hashim Thaçit, raporton KTV.

Ndryshe nga koha kur u referonte ta shihnin vetën në pasqyrë, për shkak të akuzave të rënda, tash e ardhmja e Thaçit po varët nga votat e këtyre deputeteve, të cilët dikur nuk lanë gjë të keqe pa ia veshur, që nga korrupsioni e deri te vrasjet politike.

Shefi i deputeteve të LDK-së, Ismet Beqiri, dikur e akuzonte Thaçin për korrupsion, por dje u pa mjaft aktiv në sigurimin e nënshkrimeve që Thaçi të bëhet president.

Deputetja, Teuta Sahatqija, dikur thoshte se duke u lidhur me PDK-në, kjo parti duhet ta ndërrojë gjithë strukturën e partisë, por ajo dje e ka dhënë nënshkrimin e saj.

Jo vetëm deputetët, por edhe vetë Isa Mustafa, për 15 ditë fushatë në 2014-ën, zotohej se do ta largojë Hashim Thaçin nga qeverisja. Motoja e LDK-së në fushatë ishte jo me PDK-në. Por, tash ai i ka urdhëruar deputetët e kësaj partie që të premten ta votojnë Thaçin.

Mjaft armiqësor me Thaçin ishin edhe Hykmete Bajrami, Alma Lama e Armend Zemaj.

E revoltuar gjatë mandatit si deputete është shfaqur edhe e bija e Enver Malokut, e cila e ka akuzuar direkt SHIK-un se i udhëhequr nga PDK-ja ia ka vrarë të atin.

E vetmja që deri në fund i mbeti fjalës zot është Vjosa Osmani, e cila për të mos i bërë kuorum zgjedhjes së Presidentit, ka udhëtuar jashtë shtetit, duke shkuar në Australi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...