Published On: 15 Qershor, 2016

KUJTIM DHE MALLË PËR BABAIN ZEQIR MUÇOLLI

  • (8 GUSHT ’37 Herticë – 14 QERSHOR 2014 Padova)

Sot u mbushën plot 2 vite që nga 14 qershori i vitit 2014 kur na le me mallin tënd , që mos të të harrojmë kurrë.
Dhembja nuk tretet në kohë por fjalët dhe respekti i gjithë atyre që të njohën Ty dhe vlerësuan jetën dhe veprën tënde na bëjnë të jemi të fortë dhe krenarë që të patëm baba aq të mirë.
Edhe sot jemi mirënjohës ndaj të gjithë atyre që na ngushëlluan , ndaj dashamirëve dhe familjarëve e sidomos ndaj mërgatës shqiptare në Itali.
Respekt punës dhe veprës tënde se sidomos librave, kujtimeve dhe fjalëve të mira që na i le trashëgim.

Gëzim Muçolli 14 qershor 2016 Padova Itali

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...