Published On: 23 Janar, 2016

Kujdes politikan! Nxënësit më të mirë të gjeneratës: Shpend Ahmeti i 7-ti, Blerand Stavileci i pari!

Kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot i doli në mbrojtje presidentes Atifete Jahjaga, pas publikimit të notave të dobëta të saj në shkollë.
Ahmeti tha se po të ishin notat shkollore kriter i pozitave në skenën politike, sot shumë njerëz nuk do të ishin në këto pozita në krejt institucionet dhe Kosova do të mund të ishte ndryshe.
“Po të ishin notat shkollore kriter i dijes sot nuk do të kishim kaq shumë të padijshëm me tituj e nota të mira”, ka shkruar Ahmeti.
Ai, madje shkoi aq larg saqë publikimin e ditarëve e ndërlidhi edhe me zgjedhjen e Thaçit president.
Por, ndonëse Ahmeti shihet si ‘shkollovan’ në sytë e prishtinasve, është një prishtinas tjetër, vartës i Thaçit, ai i cili ishte dukshëm më ‘shkollovan’ se Ahmeti në Gjimnaz.
Indeksonline ka siguruar Librin e Kujtimeve 1994/95 të gjimnazit “Xhevdet Doda”, ku e ka kryer gjimnazin Shpend Ahmeti dhe në këtë libër figurojnë edhe 10 nxënësit më të mirë të gjysmëvjetorit të parë të këtij viti.
Duket ironike, por Shpend Ahmeti rangohet si nxënësi i 7-të më i miri, kurse nxënësi më i mirë i gjimnazit “Xhevdet Doda” shihet se ka qenë ministri i tashëm i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci.

libnra

libriakak

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...