Published On: 3 Prill, 2016
Bota |

Kujdes! Gjermanët po zgjohen, dhe këtë herë janë ndryshe

Ajo që e bën interesante, veç ngjashmërisë në muzikë dhe video me stilin e grupit të njohur Gjerman, Ramstein, është e edhe teksti i këngës, që lavdëron vlerat moderne dhe liberale të Gjermanisë, ndërsa hedh tej të shkuarën e saj të errët.

Vlen të thkeskohet se kënga “Ji Gjerman! Ji i mirë!” vjen pikërisht në kohën kur Europa është duke përjetuar krizën më të madhe të refugjatëve, por edhe ngritjen e ekstremistëve të djathtë.

Videoja ka marrë kritika kryesisht pozitive, por nuk kanë munguar as komentet negative ndaj Bohmermann.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...