Published On: 8 Shkurt, 2016

Kufiri Kosovë-Maqedoni kalohet tash veç me letërnjoftime

  • Kosova dhe Maqedonia nënshkruan dy marrëveshje bilaterale. Atë për kalimin e kufirit vetëm me një letërnjoftim dhe atë për hapjen e një pikëkalimi kufitar mes dy vendeve

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Hashim Thaçi, i cilësoi marrëveshjet të rëndësishme dhe se shumë shpejt do të mundohen që të bëjnë edhe zbatimin e tyre.

“Nënshkruam dy marrëveshje të rëndësishme. Njëra për hapjen e një vendkalimi kufitar Stanqiq – Bellanoc, që afron Karadakun me Maqedoninë dhe njeri për kalimin e kufirit me letërnjoftime. Do të punojmë në implementim e marrëveshjeve”, tha Thaçi.

Ai, potencoi se Kosova ka marrëdhënie të shkëlqyera me shtetin e Maqedonisë dhe se ky shtet është partner i rëndësishëm për Kosovën në të gjitha sferat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...