Published On: 17 Qershor, 2016

Kualifikohet Spanja e dërmoi Turqinë (Video+Foto)

Spanja ka eliminuar Turqinë dhe është kualifikuar në fazën tjetër të Kampionatit Evropian

Spanja e Del Bosque ka dhuruar spektakël në stadiumin e Nices, duke mposhtur Turqinë 3:0, për ta eliminuar nga Euro 2016.

Golat për Spanjën i shënuan Alvaro Morata (34’ dhe 48’) dhe Nolito (37’). Kujtojmë se Spanja është skuadra e vetme që ka arritur të shënojë tre gola në një ndeshje deri më tani në Euro 2016.

Pas dy ndeshjeve të para në Grupin D, Spanja ka gjashtë pikë, Kroacia katër dhe Çekia një, derisa Turqia eliminohet.

Spanja ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Turqisë.

Spanja ia doli që ta përmbyllë pjesën e parë me epërsi prej dy me zero, duke I siguruar vetes qetësi të plotës para se të filloj pjesa e dytë.

Turqia është munduar të bëjë lojë të mirë, por nuk ia ka dalë as të dëshmojë lojë dhe as të mbrohet si duhet. Spanjollët e shpartallonin thuaja pa vështirësi Turqinë.

Fillimisht për 1:0 shënoi Morata në minutën e 34’tër, para se Nolito ta dyfishojë epërsinë në minutën e 37’të.

 

  • Spanja filloi me: De Gea, Juanfran, Ramos, Pique, Alba, Busquets, Iniesta, Fabregas, Silva, Nolito, Morata
  • Turkia filloi me: Volkan, Gonul, Topal, Balta, Erkin, Tufan, Inan, Ozyakup, Calhanoglu, Yilmaz, Turan.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...