Published On: 3 Mars, 2016

Ku mbeten paratë tona që i dhamë për Atdhe, Vatan e “vendlindje”? Foto dëshmi

 • ramushi2
 • Displaying 11817038_1060334870650990_77742731648932223_n.jpg“Ne po hamë misër në vend të bukës e ju çoni paret n`dash në 3% n`dash në vendlindja thrret ndash në lesh”.
 • Faktet “flasin”! Në vend të fjalëve, Ramushi ndihmoi “luftën” materialisht.

Sinan Kastrati

Suedi – Ramush Krasniqi është nga Fshati Zhilivodë komuna e Vushtrrisë.
Në Suedi erdhi më 1992, bashkë me familje, si shumica e shqiptarëve, pas largimeve nga puna, nga shkolla e fabrikat, nga pushteti serb.

Babën e nënën plakë i la në Kosovë.

Më 1998, kur hordhitë serbe filluan ofensivat nëpër fshatrat e qytetet e Kosovës, Ramushi u bë gati të kthehej në Kosovë e ti dalë në ndihmë atdheut.
-Jo Ramush, e këshilluan disa miq, atdheu ndihmohet edhe nga Suedia, Gjermania e Amerika e largët, nuk ka nevojë me shkua në Kosovë.
– Po qysh, tha Ramushi? – Me e ndihmua me pare! Për këts ka më shumë nevojë Atdheu, Vendlindja. Ai nuk kurseu asgjë. Dha të gjitha paret që kishte kursyer deri atherë, më tepër se 30.000 DM. i dorëzoi në fondin e vendlindjes për ushtarët e ushtrisë clirimtare, për ushqim, veshmbathje e … për “luftën”. Ramushi kreu edhe obligimet tjera ndaj institucioveve të Kosovës. Rregullisht pagoi, që nga dita e parë që erdhi në Suedi në fondin e 3%-shit, ose fondin e Bukoshoít që në Suedi udhiqej nga Hysen Ibrahimi, Fejz Halili dhe Muhamet Shatri.

njoftim4

Ai paratë që i kishte kursyer për afro gjashtë vjet dhe mendonte t’ia dërgonte babës Eset, e ai ta blente një traktor, vendosi që menjëherë ti jap për ushtrinë që aq shumë e donte.

Ramushi me qiftelinë që e kishte shok të jetës i këndonte këngë ushtarit të thjeshtë të Maleve të Qyqavicës e bijëve të saj, Aziz Zhilivodës e Kolonel Ahmet Krasniqit.
Një ditë më thirri Hajdin Abazi dhe më pyeti se si i kam punët duke ma bërë me dije se Kosova ka nevojë për pare, më tha Ramushi.
Ramushi i thotë Hajdinit: Veç më trego ku je se nisem menjëherë.
Hajdini kishte ardhur në Helsinborg, te djemtë e Ismajl Haradinajt, te Naimi, Nasimi dhe Agroni.
U nisëm për rrugë, më thotë Ramushi. Ishim të lodhur e rruga ishte e largët, por ushtarët nëpër Malet e Kosovës kishin nevojë për municion… e për ushqim.
Me mua erdhi vëllain im i vogël, Rafeti me një kerr Opel të vjetër që kishim frikë se do të mbetemi rrugës, nga Nässjö deri në Helsinborg, 250 Km.

njoftim5
Aty përveç të Zotit të shtëpisë, Ismajlit, kishin ardhur edhe disa bashkëfshatarë të tjerë e me ta edhe Hajdin Abazi e Naim Sadiku.
Unë ua dhashë Hajdin Abazit 10.000 DM. (Dhjetë mijë DM.) menjëherë, në dorë, ndërsa vëllai im 1.000 Kr. Suedeze.
Ramushi kurrë nuk kishte besuar që me paret që kishte dhënë për atdheun, “komandantët” do të pasuroheshin e do ti vrasin ushtarakët e vërtetë, oficerët e karrierës, Kolonelin Ahmet Krasniqin, Ministër i Parë i Luftës, kushëri i afërt.

njoftim6
Pas kësaj vrasje, ai përherë të parë mendoi se me paret e veta që i kishte kursyer për familje, ato u keqpërdorën. Me ato pare u vranë bijtë më të mirë, të familjeve më të mira, atdhetarët më të devotshëm e ushtarakët më të njohur, oficerët e karrierës…
Ai mendonte se luftën duhet ta ndihmojmë të gjithë, por ta udhëheqin njerëzit e shkolluar me akdemi ushtarake e jo LPK-ja e analfabetët.
Në një bisedë që kishte pasur Ramushi me Hashim Bejtë Krasniqin, komandant në Zhilivodë, Hashimi i kishte thënë Ramushit në telefon “Se ne jemi shumë keq edhe bukë të thatë nuk kemi”. U mundova tia shpjegoj, thotë Ramushi që ne jipnim shuma të mëdha në fondet që përkujdesen për UÇK-në, por ai më tha: Vallahi se di po neve as ni cent nuk na jep askush dhe po i numërojm kallamoçat e fundit, do të thotë, tha ai, misër po ham në vend të bukës e ju çoni paret n`dash në 3% n`dash në vendlindja thrret ndash në lesh”. Ia dërgova 700 Dm. një shumë simbolike.
Tash, pas zgjedhjes së Hashim Thaçit kryetar i Kosovës, kur është aktualizua edhe më shumë lufta për pushtet në mes të bajraktarëve, dhe të ashtuquajturve “komandantë”, Rexhep Selimit, “gjeneral”, Ramiz Lladrofcit, ambasador, e të Gani Gecit, Gani Kocit dhe në anën tjetër, Xhavit Halitit, Ibrahim e Qerim Kelmendit …. Ramushi ndihet i prekur thellë për të gjitha ato që kanë ndodhur e po përsëriten.

njoftim7
Lufta thotë ai qenka bërë për pushtet e jo për çlirim.

Ramushi, as babës së vetë plak nuk i kishte qu pare të mjaftueshme për jetesë e “vendlindjes” ia kishte dhënë edhe qindarkën e fundit ndërsa ata i paskan ba rrush e molla, paskan ndërtuar shtëpi shumë katëshe, pallate e kulla të gurta, kala e kështjella, hamame e hareme ….
Ramushit i dhimset atdheu, i vie keq për atë popull që ka mbet në mëshirën e atyre që e kanë vjedhur paren tonë, djersën tonë, të ardhmen e tyre e tonë.

Në bisedën që pata unë me të, sot, e enjte 3 Mars 2016, Ramushi nuk ndihej mirë. Koha dhe njerëzit që i kishte njohur e kishin tradhtuar. Askush kurrë s`më thërret. Ia kishin kthyer shpinën ata që sot udheqin në Kosovë. Përmendi disa emra deputetësh, ministra e kryetarë… që i kanë kërkuar para, që i kanë bërë presion ta “ndërroj” partinë…. “Dekorata”, “Falendërime” e “Mirënjohje” e kishte plotë “dollapin”. / SHQIPTARI.EU

njoftim2p

njoftim8njoftimet1 njoftimkryesor

 
Displaying 10 Comments
Have Your Say
 1. ismet thotë:

  Po si atëhere e gjithashtu sot po vazhdon vjedhja dhe plaqkitja e kti populli nga këta matrapaz te cilët jan bë shum të fuqishëm me parat tona dhe jan ne gjendje te luftojn me ne vetem te mbesin ne pushtet,10 vite kam jetuar ne gjermani dhe si ky qe i kishte qit deshmit e pagesave edhe un i kom po spo bajn pare as spo kan vler te ky pushtet, shendetsia esht 0 Gjygjësia ekziston me denu fukaran, te ligun, shkollat dhe fakultetet jan fabrika diplomash, nuk kam fjal me fol per ket kosovë te mjer qa i kan bo dhe jan duke i bo

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 2. selamedin Krasniqi thotë:

  Të lumt Ram kushe për vepren tënde,së paku je ball hapur dhe askush nuk mundet të thon se nuk i ke ndihmuar atëdheut se nuk ke qen në Kosovë për të luftuar me pushk në dorë,po të jesh nga Zhilivoda dhe mos të jesh patriot nuk ëdhtë normal,ti je shum patriot bile më kujtohet nji rast kur ishim në shkollen e mesme në Muharrem Bektadhi në Vushtrri,nji dit duke shkuar në shkollë dikush na tregoj se në shkollen e Obiliqit Nikolla Teslla ,nji nxënë serb e kishte rrahur nji nxënës shqipëtarë ,ishte viti 1982,pasi filluam mësimin në pushimin e gjatë duke biseduar për rastin që na brente vendosët ta lëshoni mësimin dhe me tren të shkoni nga Vushtrria në Obiliq për ta marrur hakun e nxënësit shqipëtarë që ishte rrahur nga nxënësi serb pa e njohur fare, shkuat ju tre vetë:

  Ramush Krasniai
  Hafir Krasniqi dhe
  Jashar Mehmeti

  E gjetët serbin e rrahët e morët hakun dhe prap u kthyet në vushtrri dhe si zakonisht me autobusin e shtatëve u kthenim ne nga Vushtrria në Zhilivodë në mënyr që mos të diktohej se jan ikur nga mësimi dhe kan kryer nji akt patriotik.
  Ti ramë gjith ke qen patriot dhe bëmirës të lumt për vepren tënde.
  Fatkeqsisht profiterët janë ata të cilët manipuluan me paran dhe me luften e UÇKsë si dhe me paqen.
  Të lumt.
  Vallë a nuk mundesh ti të jesh veteran i atëdheut?!!!!.

  Pershendetje kush.

  Selamedin Krasniqi nga Zvicrra

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
  • Ramush KrasniqiEmri juaj... thotë:

   Flm shume kusheri i nderuar Selamedin Tahir Krasniqi flm per respekt keto gjera te them me sinqeritet qe jan publikuar ishte ide e Sianan Kastratit se nuk kam dasht ti publikoj por Siani me morri ne telefon te dilen e kaluar dhe ishte i interesuar te shruaj pak per aktivitetin tim unë nuk ja prisha se e di qe Sinan Kastrati e do kombin pa hile e pa interes dhe te premtoj qe keto pagesa jan vetem disa nga ndihmat qe kemi bere per trojet shqiptare ka shume gjera qe nuk i kemi shpalosur ka edhe koncerte qe kemi bere per kombin se fundi kemi bere koncertin per Kumanoven qe gjitha te ardhurat u jan derguar vllezerve te Kumanoves pas aksionit qe kryen djemt tane te Kosovës se bashku me ata te Kumanovës aty u domtuan edhe objekte shtepi te shqiptarve dhe ne mbajtem nje koncert dhe u dedikuam ato mjete ka dhe shume e shume vepra njerzore humanitare e kombëtare qe kem bere dhe do bejm derni ne frymen e fundite gjithmon te dhejm gjithcka per vatanin por jo te marrim nga vatani Une i ka then Siananit se me vjen turp me i publiku keto gjera po aj tha se at turp ma lej mua nuk eshte turp tha ta ndihmosh kombin po turp eshte ta tradhtosh ka nje pages aty ku shenon emri i Vllaut te dy dëshmorve vllaut te Fahri dhe bahri Fazliut emri i Nebif Fazliut vetem per kete pages jam me se i bindur se nuk eshte keqperdorur asgje sepse ata jan shume te fort kombtarisht ata kan dhen gjithcka per kombin ne banesen e tyre nuk ka ndyshuar asgje qe nga frasja e deshmorit Fahri Fazliu ashtu ka qene para lufte ashtu pas lufte ata skan perfituar kurre nga tragjedia kombetare edeh pse dy vllazer te tjere kan met gjalle Fadili dhe Nebihu nuk e kan lakmin individuale por e kan lakmin kombetare pra interesin kombetar e kan para interesit personal keshtu qe ne rrethanat qe jem ne shqiptaret te gjith duhet te jeme te tille interesin kombetar ne rend te pare pastaj interesin personale ndqim me ppas shtetë Selamedin ne ate rastin me serrbe kan qene 7 serrb edhe te gjate po ne dulem te pergaditur dhe ngadhnjyem ka pas edhe disa raste te tilla une em Shaip Bilallin e patem zbutur nje far Dushkun ka qen shume arrogant ne raport me shqiptar po ne e patem zbutur me dajk haha edhe nje i plemetinit me mustaqe po per keto histori pytne Shaip Bilallin e per historit e Ushtrise e pytni Zenë Berishen kam qene me ta ushtar dhe ju e keni mik shtepie flm Selamedin ka pas Zhilivoda gjithmon burra te mire se harroj kur mu bashkojshe ne demostratat ti e Ajeti i Avdullahit edhe shume te tjere per te qeen i sinqert une kam pas perkrahjen edhe te Bedes edhe ajo kurre se ka kursyer paran kur ishte ne pytje vatani sepse edhe ajo ka dy vllezer gje kan bere pa hile shume per vatanin kan dhan shume per vatanin dhe skan marre asgje nga vatani Sahit dhe Arban Krasniqi uroj te bashkohem te gjith shqiptaret si nje trup te veprojm se bashku sepse asgje nuk kemi bere ende jem te rrezikuar nga armiku ende ka rrezik qe derdhim xhak Zhilivoda ka derdh xhak ne te gjitha kohrat ka dhen bij dhe bija edhe ne luftene fundit ne humbem djalin e axhes Sefer Rexhep Krasniqin Nexhmedini bashk me Hashimin Anefiun Bekimin bacin Ali Esati e Azizi nipat e Aziz Zhilivodës e shumë shumë trima nga Zhilivoda luftuan si paraardhsit e tyre qe rezistuan edhe me pushtuesit turq edhe me pushtuesit qetnik nderé shekuj Zilivoda dhe gjitha fshatrat e artakollit gjithmon kan be rezistenc gjithmon e kan dashur vatanin por gjithmon e kan dasht pa hile e pa interes u sterzgjata ne kete koment ma bani hallall rroft populli shqiptar ku do ku janë u pershendes te gjithve.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
   • Selamedin Krasniqi thotë:

    Ram mu kujtua rasti po nuk e paskna majt mend mir qysh ka qen puna rreth rrahjes së shkjeve në Obiliq të kerkoj falje se unë në atë kohë kam qen i ri në vitin e parë rreth 14 vjeq.

    E sa i perket demonstratave më kujtohet mirë sidomos në 1988/1989 në vushtrri kur na paten fishkëlluar plumbat rreth këmbëve,dhe vlen të permendet se baba Tahir Krasniqi i biri i SSit Hajr Krasniqi na thoshte të bijt e mi mos u ndani nga shokët në shkoll bashk në demonstrat bashk vetëm ruanu mos të ju kapin.

    Kurse nji dit rastësisht duke i kërkuar disa dokumenta i gjeta disa prej qeqeve të LDKsë dhe të fondit 3% ku në atë kohë nuk mu dhimbseshin fare duke menduar se atëdheu duhet shliruar dhe se pa para nuk bëhet kjo punë po atë dit kur i pashë u deshpërova se ,po ta dija se do të vritej Kolonel Ahmet Krasniqi dhe bijtë më të mirë të kombit duke i paguar vrasësit me parat tona nga fondevt për shlirim ,kurr nuk ti kisha dhëne po edhe të më quanin tradhëtarë siq i quanin figurat më të ndritshme të kombit bile edhe Presidentin Ibrahim Rugova,vidhen u pasuruan vrane u knaqen edhe nuk di se çka nuk bënë me parat e popullit kurse populli sod i pa punë në Kosovë pa të ardhura mujore.

    Në nji foto të vllaut tim Bekim tahir Krasniqi,baci Ali Krasniqi për të cilin kam shum rrespekt se edhe kemi luajtur shumë fudboll së bashku komenton se( armet i blem vet dhe se askush nuk na i dergoj parat për ti blerë) po vetëm parat e tua Ram të shkonin në Shtabin e Zhilivides ku edhe ndoshta do të ishte më mirë që ne Zhilivoda ti qonim parat dyrek në Zhilivide ku edhe jam i bindur se nuk do të ishin keqperdorur,Zhilivoda do të blenin së paku rreth 70 kallashnikov dhe fshati do të paisej me nji kombësori të fuqishme mbrojtëse.
    Ne kemi menduar se parat duhej ti derdhnim në fonde nacionale e jo regjionale po kështu ndodhi dhe u keqperdoren,tash të gjith jemi të deshpruar.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
    • Ramush KrasniqiEmri juaj... thotë:

     Selamedin te pershendes edhe nje here vlla i nderuar ne njifemi mire se jem kusheri dhe jem rrit se bashku babaj im u preft ne paqe ka qene shume njeri i mirë dhe puntor besa edhe e ka dasht venin e vet gjithmon thonte parja e zezë per dite te bardha, që do te thote a ka dite ma e bardh se te shlirohet vatani nuk ka konsideroj une keshtu pra ne kemi mbeshtet lirin e vatanit ne kemi dhan mjete financiare te lirohet vatani jo te pasurohen matrapazet pastaj kur me thua ma mire ka qene me i qu ne Zhilivodë ndoshta une mendoja se te organizuar me aktivist qe u kemi besuar edhe atyre te 3% edhe atyre te vendlindjes thrret por besa edhe atyre te fondit Kosova në rrezik te LKCKsë sepse une kam nda mjete edhe per ata ju kami besuar dhe skemi kursyer cka kemi pas kemi dhen vetem te clirohet Kosova e shkret e e mjere por kjo nuk eshte kurgju ne krahasim more vlla njerzit kan dhene jeten dhe ketyre matrapazve qe kan ngulfatur ardhëmerin e popullit shqiptar quditem pse su vije turp nga ata qe dhan jeten po vjen pytja si tu vije turp kur keta lider ka nga ta qe le qe su vije turp nga gjaku i te renve por edhe kan vrara vete Selamedin une i kujtoj me malle te gjith te renit per lirin e vatanit ne pergjithsi ne te gjitha trojet shqiptare dhe qe kan shku nga diaspora dhe kan dhen jeten nga ta kam pas edhe nje shok te fshatit Strovc Jashar Jasharin e kam pas shok te rinisë pastaj te fshatit tone e kujtoj Shabanin, Hamdiun Rexhen besa edeh vajzat e Fejzes mu kan dhimt shume qe i kan likfidu por edhe i kan masakru kur vjen fjala per Kolonel Ahmet Krasniqin ketu sa here e kujtoj ndalem me kujdes dhe me vjen turp sa here shkruaj per ta sepse kemi ba pak per ta me keqardhje e them ka ba shume pak Kosova dhe Shqiperia per ate njeri e futen ne gerrsher dhe se kan pas te veshtire ta fusin ne ate pozit sepse ky tradicionalisht ka qene besnik dhe kot nuk thot populli besnik behu po besë mos zinë ky ka qene besnik se e ka trashiguar besnikrin nga te paret nga babaj gjyshi e stergjyshi i gjith kombi shqiptar do duhej te gëzohej qe ju kthy nje Gjegj Kastrioti i dyte vatanit ta mbroj dhe ta organizoj ushtrin e mirefillet Ahmet Krasniqi ka qene model strateg ushtarak dhe trim e jo qyqar e tinxar e tradhtar e pra po dale edhe nje here te ndihmat ne nuk kem dasht me nda Kosoven ne mahalla se pari kemi dhen institucioneve te Kosoves te cilat nuk dilnin publikisht me informata qe ka ushtri kem ministrin i kem te gjitha por dualen te tjeret dhe meqe nuk kishte faktor unifikues ne u besonim te gjithve sic u besoj edhe Koloneli Ahmet Krasniqi pra i pa besi te pret ne besë. Ahmet Krasniqi ju ka dashur kombit ka ardh ka kry detyren per kombin ka bere ushtri te mirfillet por e kan penguar se kan dasht te veprojn te perqare edhe armiku na ka dasht te perqare te perqare natyrisht na mund gjithkush Ahmeti nuk ka dasht te jem te perqare por te bashkuar si nje trupjam i bindur se me vite duhet me prit qe te kem nje model te tille babaj im kur vdic kishte pasur nje album me foto ne Album ma shume kishte pasur foto te Ahmet Krasniqit se te vetat kur ishte gjalle me fliste me thonte eeeh more babë se ke njohur ti axhen e Ahmet Krasniqit Azziz Zhilivodën si une edhe baban e Ahmet Krasniqit Hajriz Krasnniqin asi burra ma nana nuk ban une i kam njohur shumë mirë une kam edhe nje arsyje personale qe ta dua Ahmet Krasniqn edhe per se vdekuri shkova ushatr ne Bihaq por per te mos e kryer ushtrin Jugosllave u solla keq atje me arroganc i ashper dhe me beso filluan te me montojn dicka fshihej dhe me merrnin shpesh ne informata eproret e larte ngase kisha perdore ne disa raste ndaj ushtarve jo shqiptar edhe dhunen fizike nje dite me quan te nje kapiten Cavori ne zyren e ti ay me tha ti Krasniqi nuk do ta kryesh ushtrin se jo qe nuk i ke aftesit por tha une do te ndihomj qe te ikesh ke shpija vetem per nje arsyje sepse ke nje mbiemer dhe vjen nga i njejti vend me nje njeri qe une e kam pas shok dhe e kam dashur shume sepse ka qene njeri shumë i mirë kapiten cavori me tha se neser do shkosh ne Zagreb tek nje psikolog edhe ate e kemi mik te mire dhe pastaj ik per Kosovë dhe me kujtohet kur em tha pa posle za Zhalavodë bash keshtu me ka then Cavori ishte kroat fjala ishte per Ahmet Krasniqin ne baz te baces Ahmet une perfitova pas 3 dite qe bera ushtar u ktheva ke shpia Ahmet Krasniqi ja ka deshiru Kosovës një ushtri profesionaliste nje ushtri unifikuese te shtetit te nivelit te ushtrise se Natos por fatkeqsisht iriqin kot mundohu ta qesesh ne rruge se aj zgjedh vetem llugat e therrat.

     Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
   • Ramush KrasniqiEmri juaj... thotë:

    Paskam bere gabim pas 30 dite ushtar kam desht me than e kam harru nje zero 0 e kam bere pas 3 dite ushtar

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. Qendrim Hoxha thotë:

  A veq ky paska jap pare per Atdhe a? Si reklam po duket ky artikull.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(6)
 4. Mergimtari thotë:

  KOSOVA,

  Ne kafshaten e fundit e ndam per popullin tone! Te gjitha ato kursime qe bem i derdhe me arsye ta mbrojme popullin tone !!! ne nuk tham mundin tone per te ju ndihmuar trathtareve e krimineleve te ashtuquajtutit shqiptar! edhe pse ne i ndame ato te gjithat qka patem tani edhe ne po gjykohemi nga ana juaj KOSOV… Po shifet ashtu kur ne vim ne atedheun ton me u qmall, tani keni vu ni mur naj nesh te mergates … po na konsideroni si te huaj. lus te madhin Zot qe na ka krijuar te mos te ka nevoj kosova per ndihmen tone sepse ??? ne jemi te keqperdorur nga vet ju. Po sidoqofte Zoti na mbush mend dhe na ndihmon ti hapim syt dhe ta kthjellim mendjen me mire. Pas lufte me shum po dalin hajna e tradhtar, ndersa ne ne mergi gjindemi me zemer te vrare e me plot malle!

  Ju pershendet Mergimtari

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 5. Nazmi Syla thotë:

  Përshëndes mikun tim për atikullin e publikuar ketu në ketë faqe; Shqiptari.eu, Por, ne bashkëatdhetarët tanë tani do iu mbushim me materiale e deshmi tona qe kontribuam per Fondin e 3% qe i pervetsuan duke u pasuruar z Bujar Bukoshi e z Isa Mustafa dhe bandat e tyre, si dhe ne Fondin Vendlindja Thërret të UÇK-s që edhe keta u pasuruan dhe madje edhe per shkak te parave kishin futur vëllavrasjen mes vedi, mu ne kohen kur liftohej okupatori. Ne kerkojmë qe sa me parë te dali me deklarimin e buxhetit te fondeve para Kuvendit dhe deklarimi i tyre dhe pergjegjësit e fondeve ti deklarojnë se sa jane shpenzuar dhe sa kan mbetur dhe ne cilat llogari!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(4)
 6. Kosova thotë:

  Po eja ne ks shifi se cili ka villa te mira secili ka miljarda secili po ju rat e kta i bat hajna e ma ska se mdalen kurr

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...