Published On: 26 Shkurt, 2016

KU JE DHE KU PO SHKON “E DASHURA IME LDK E DEÇANIT”?!

Më një guxim të pashoq e më sakrifica u formua dhe bëri rrugëtimin që nga formimi deri sot Dega e LDK-së, në Deçan.
Ishte nder degët e para që u formua n´atë kohë (Prishtina, Peja dhe menjëherë Deçani).
Sot pas gjithë kësaj hallakatje, pas këtij pushtimi të demokracisë nga Hashim Thaqi dhe Isa Mustafa, pas uzurpimit edhe të idealit dhe lirisë nga këta dy tiranë, Degës së LDK-së në Deçan po hesht, nuk po i dëgjohet zëri…?!
A jeni gjallë, O demokratë?
A shikoni dhe dëgjoni çfarë po ndodhë në Kosovë?!….
Apo, ju ka ra syve terri i pulave dhe nuk shikoni?!…
Si Degë e LDK-së, me një zë prej demokrati, atdhedashurie Rugoviane është dashur që çdo ditë të protestoni para Qendrës se LDK-së në Prishtinë (Nuk po ju them të protestoni në shesh, sepse ajo është çështje e juaja…!?)

Po kështu siç jeni katandisur, e nesërmja për ju do të jetë e vonë….kurrë!

Arif Molliqi, shkrimtar
Njëri nga themeluesit e LDK-së në Deçan

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Nazim thotë:

    LDK-ja duhet nda nga Komunistat e Millosit. Tash e tutje do e quja Parti Demokratike 1989 PD1989 och Parti Demokratike e Rugoves PDR

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...