Published On: 25 Maj, 2016

Ku je dashuri, o shpirti im

Dila Gecaj
Ku je dashuri, o shpirti im

Ku të kam o jeta ime,ku je dashuri?
Në këtë botë,jam kaq e humbur pa ty,
Më ke lanë me zemër t’plasur, e të thyer,
Me një zbrastësirë n’qëniën time, që s’ka të rrëfyer!
Për çdo ditë,jam e mbytur në mërzi dhe vetmi,
Për çdo natë, më xen gjumi duke menduar për ty,
Mungesa e yte, më shkakton dhimbje shpirtërore,
Jeta ime pa ty, nuk më ka asnjë kuptim fare!
Të pata, zemër, shpirt, dhe driten e syve të mij,
Më ishe, e para,e vetmja dhe e fundit dashuri,
Ti më mbaje gjallë, o shpirti i shpirtit tim,
Nënë moj,më eja në ëndërr,të të marr në përqafim!
Rreth meje e shijojë, aromën e petkave të tua,
Në dhomën tënde, tani të zbrazët dhe të ftohtë,
Moj nëna e ime e dashur, ku dhe si më le mua,
Të rroj pa ty, n’këtë botë t’çmendur dhe të kotë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...