Published On: 11 Shkurt, 2016

Ku ishe o Ibrahim Kelmendi në tri atentate!? E ti Sabri Novosella ku i la paret e Organizatës së Enver Hoxhës

 

 Letra e 3 e shenjtë!

 

Murat Jashari

 

9 Qershor (e shtunë) 2012

Lumë ti Shqipëri thashë!

Armët teje kur ti pashë!

Ndër Beldevere atje në Vjenë!

Sikur pashë Skenderbeun!

(Naim Frashëri)

Ora 20.06

Mu lajmëru Hamz Kastrioti.

Djali, Skënderbeu ora 07.06  është nisur për në Vjenë. Në Muzeun Beldevere shpatën me marë!

Më 10 Qershor 2012, në ora fiks 06.00  në ballë Skënderbeun dhe me prijwsat shqiptar e me Lekë Dukagjinin te ty jemi!

 Ora 20.36

U lajmërua Sulejman Vokshi,

O ushtar i lirisë, të gjithë delegatët e Lidhjes së Prizrenit në ballë me Abdyl Frashërin, të gjithë tok më 10 Qershor 2012 ora 06.00 jemi te ti!

 Ora 21.06

U lajmërua Parashqevi Qiriazi,

Të gjithë mendimtarët e atdhetarët e Kongresit të Manastirit me Abetaren në mendje, shpirt e zemër, nuk ja luajmë aspak dakikën, më 10 Qershor 2012, ora 06.00 jemi të gjithë me teje e te ti!

 Ora 21.36

Mu lajmërua Luigj Gurakuqi,

O djalë i fjalës e i besës, me rrënjë nga Vranja, të gjithë delegatët e Kuvendit të Vlorës në ballë të urtin e të mençurin tone Ismail Qemalin dhe me Flamurin kombëtar në ballë, me mendje, shpirt, zemër e trupë, nuk ja luajmë sekondën, më 10 Qershor 2012, ora 06.00 jemi komplet te ti!

 Ora 22.06

U lajmërua Avni Rrustemi,

Të bënë të fala demokrati i pare ndër shqiptari dhe në Europë Fan Noli. Ne nuk dimë e nuk guxojmë të vonohemi. Më 10 Qershor 2012, ora 06.00 jemi te ti!

 23.06

Mu lajmërua Babë Myslimi i Pezës,

O ushtar i lirisë, i betuar dhe shumë here i përbetuar për popull e atdhe, të kemi për shpirt e zemër,

Shpati me komisarët e komandantët e Korporatave, Divizioneve e Brigadave, gati jemi.

Presim nga Komandanti i Përgjithshëm me na dhënë urdhër për me u nisur.

Enver Hoxha tha, nisemi ushtar lirie, komandant e komisar, koha nuk pretë.

Djalit me shumë halle e derte, duhet në të gjitha drejtimet ndihmuar!

Më 10 Qershor 1012, në ora 06.00 rreshtë para teje jemi!

Ora 23.36

Shote Galica mu lajmërua,

O kumanovarë, t‘fala të bënë Azem Bejta

Me Bajram Currin, Haxhi Zekën me shokët e penës e të pushkës në kohën e caktuar,

më 10 Qershor 2012, ora 06.00 gati vertikal te ti jemi!

 Ora 24.06

Memet Gradica mu lajmërua,

O djali i Kumanovës, të bane t’ fala Shaban Polluzha.

Me të gjithë ushtarët më 10 Qershor 2012, ora 06.00 vertikal kokë e trup te ti jemi!

 Ora 24.36

U lajmërua Mulla Hajdar Jashari,

Biro në ballë kemi Azem Moranën e Gjon Sereqin, rrugës jemi.

Kemi pakë problem ka Shkupi, por do ta zgjidhim shpejt dhe nuk vonohemi.

Na ke në atë sekondë më 10 Qershor 2012 të orës 06.00 o bashkëfshatarë !

Ora 01.06

Alo, urdhëroni kush është?

Biro, Nën Lokja jam!

Nënë Ajshe e gjithë trimave jamë!

Apo ndigjon?

Po, po Nënë Ajshe, unë jam dhe shumë mirë po të ndigjojë!

Të bëjnë t’fala Jusufi, Kadriu e Bardhoshi ! Me shokë e shoqe ka kohë që janë nisur!

Më 10 Qershor 2012 ora 06.00 te ti janë!

Shumë të falënderojë Nënë Ajshe! U pafshim me emër e fytyrë oj e madhja Loke!

Ora 01.36

Zija Shemsiu u lajmëru,

O shok i fjalës e i besës, jemi rrugës tu ardhë. Po na prijnë Rexhep Mala e Nuhi Berisha ! Ti e dinë se ne jemi të përpiktë në kohë!

Më 10 Qershor 2012, ora fiks 06.00 jemi te ti e me teje !

Ora 02.06

Bacë Metush Krasniqi mu lajmërua,

O djali i Kumanovës, Me Ahmet Axhiun, Besim Ndrecën Hasan Ramadanin, Ali Ajetin dhe shumë shokë tjerë rrugës jemi.

Më 10 Qershor 2012 ora 06.00 aty te ti jemi!

Ora 02.36

Vendas, po më thotë nëpërmjet telefonit Komandanti i parë i imi, Arif Seferi.

Akoma nuk je lodhur a ? Të lumtë, kështu e kanë burrat të vendit e kuvendit. Kështu janë atdhetarët, idealistët, e çlirimtarët, kur të betohen njëherë, ajo është e përjetshme!

Të urojë e përgëzojë për mbajtjen me egoizëm, xhelozi e fanatizëm betimin e përbetimet e dhënë!

Vetëm me të vendosurit populli shqiptar përparon e i fiton të drejtat e Zotit që i takojnë!

Vendas, në ballë kemi Afrim Zhitinë, në krahë të djathtë është i renditur Xhavit Haziri e Fahri Fazliu, në krahë të majtë ka Fadil Vata Xhemajli Berisha. Mbrapa jemi;  Behajdin Allaqi, unë Arfif Seferi, Beqir Limani, Naser Hani, Tahir Meha, Ilfete Humolli, Naser Veliu, Nuri Mazari-Struga, Jashar Saliu, Xheladin Gashi, Rexhep Halimi, Harun Aliu dhe shumë atdhetarë, idealistë e çlirimtarë!

Nuk vonojmë asnji sekondë dhe pranë teje sot më 10 Qershor 2012, ora fiks 06.00 jemi për gjithçka që të duhemi!

Ora 03.06

Baci Murat jamë Adrian Krasniqi,

Ke të fala nga komandanti ynë Legjendar Adem Jashari!

Rrugës jemi me gjithë ushtarët e ushtaret e lirisë nën Emblemat e lavdishme të UÇK-së, UÇPMB-së dhe të UÇKombëtare!

Sot më 10 Qershor 2012, ora 06.00 te ti rreshtuar e vertikal kokë e trup jemi!

Ora 03.36

Erdhë Komandanti i imë, Komandant Kumanova!

Vëlla e ushtar lirie, pak u vonova se rruga më shpie ka Moudoni/VD(CH) !

Shiqova gruan e vajzat a kanë idare!

Erdha të të ndihmojë se ke me pasë shumë mysafir!

Të gjithë për të mire vijnë!

Janë të gjithë me gjen e gjakë shqiptari!

 

Ora 06.00 e shenjtë dhe shokët e shoqet të shenjtëra, pykërisht në atë sekondë erdhën!

Shkuam në një lokal të madhë, e rrethuar me lulëkuqe të Kosovës!

Pimë kafe të mëngjesit dhe qifle të nxehta!

Dita vazhdon!

Erdhë koha me bë pagesën !

Çdo shef i financave të Grupit të vetë bo bënë pagesën !

 

Gjergj Kastrioti-Skënderbeun

Ju drejtua Vrana Kontit ; hape Arkën dhe bënë pagesën !

Ashtu edhe ndodhi !

 

Abdyl Frashëri

Iu drejtua Imer Prizrenit, Imer hape Arkën e paguaj kafet dhe mastrafin që bëmë se jemi vonuar!

Ismail Qemali

Iu drejtua Luigj Gurakuqit, Luigj te Arka nën Flamur ke napoleonat dhe sterlinat, paguaj shpenzimet.

 

Theofan Stilian Noli

I drejtohet Bajram Currit; o i mençuri i Malësisë, zgjidhë Arkën e paguaj harxhin e kafet se jemi vonuar!

Enver Hoxha

I drejtohet Haxhi Lleshit; Haxhi hape Kasafortën e ushtrisë e paguaj!

Shaban Polluzha

I drejtohet Memet Gradicës; Memet paguaj se u vonuam!

Azem Morana

I drejtohet Gjon Sereqit; Gjon jemi gati me u nisë, bënë pagesën e harxhit!

 

Amet Haxhiu

Shiqoje rreth për rreth nuk pa askënd aty afër kush me ja pagua kafen dhe qiflen!

Dikur prej së largu u pa Adem Demaçi. Simboli i rezistencës nxori 1000 eurot që i ka si pension, me të cilat Hashim Thaçi me & Co po mundohen me ja mbillur gojën e me e korruptu me çato euro në muaj. Ua paguajti harxhin Amet Haxhisë që ishte me grup!

 

Jusuf Gërvalla

Shiqojë rreth e përqark, nuk pa askënd kush me ua pagua kafen dhe harxhin!

Nga larg u panë dy vetë se po vijnë. Zahir Pajaziti e kishte kapur për veshë të majtë Sabri maxhup-n Novosellën dhe e solli para këmbëve të Jusufit dhe i tha bjeri në gjunjë!

Jusuf, Bardhosh e Kadri ja ku e keni!

Thuanji atë çka duhet!

Jusufi iu drejtua;

Pse Sabri nuk më lejove të kontribuojë për populle atdhe?!

Isha i përgatitur me mendje, shpirt e zemër të kontribuojë deri në vdekje për popullin e atdheun tim!

Pse ma shkurtove jetën?!

Ato pare që i ke marrur për aktivitet të Organizatës nga Enver Hoxha dhe i ke ruajtur për vete, tani biznese dhe ndërtesa të ndreqësh, nuk kanë me të bë hajrë! Jo, jo Sabri i pa ftyri!

Pisi hiki! Hupi pa nishanë!

Shkoj te nëna Naile, aty e ka hallashvereshin!

Mendjen krejt te paret pisi e ka!

Çdo gjë haram e ka!

Gjithmonë e paska pasur mendjen te paret!

Jusufi, Kadriu e Bardhoshi ku me e gjetë Ibrahim Kelmendin?!

Tri herë iu bë atentat Lëvizjes asnjë fjalë nga Ibrahimi!

E kam pasë marrur si njeri guximtar e i zoti nga fjalët! / VIJON

 

LEXONI më tepër nga Murat Jashari:

Murat Jashari: Këta UDB-ash i vranë idealistët, atdhetarët e çlirimtarët

 

 

http://www.shqiptari.eu/shik-u-me-udb-ne-dhe-dgse-ne-i-debuan-shqiptaret-nga-veriu/

http://www.shqiptari.eu/cila-eshte-ana-e-erret-e-presidentes-atifete-jahjaga-dhe-gjeneral-behar-selimit/

http://www.shqiptari.eu/hashim-thaci-e-bardhyl-mahmuti-a-jane-pergjegjes-per-ndarjen-e-mitrovices-e-debimin-e-shqiptareve/

http://www.shqiptari.eu/pse-ldk-ja-heshte-per-helmimin-e-rugoves-nga-vete-shik-istat-dhe-udb-ashet-video/

http://www.shqiptari.eu/a-ishin-kontribut-lufte-netet-qe-i-kalonit-me-prostituta-kur-populli-masakrohej/

 http://www.shqiptari.eu/ilmi-recica-nr-2-i-shik-ut-shok-i-ngushte-i-sasha-mihallkov-qe-vrau-trimat-ne-kumanove/

http://www.shqiptari.eu/murat-jashari-1443-pyetje-per-hashim-thacin-trego-pse-u-torturua-edhe-kufoma-e-ali-ukes/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Sabri Maxhuni Novosella thotë:

  Shume i nderuari Murat Jashari.
  Po shtroni pyetje te tjerve per veprimet e liga qe i paskan bere.
  Shume mire po beni!
  Edhe mua me keni shtuar pyetje te tilla, poashtu shume mire keni bere.
  E verteta duhet me dale ne sheshe gjithsesi!
  Une e kam nje pytje publike, bellazerore per Ju:
  KU E KENI MARE INFORMATEN SE, ENVER HOXHA ME PASAK DHEN MILIONA DOLLAR?!!!
  JU LUTEM TE ME ERGJIHKENI PUBLIKISHT, PER ÇKA DO TE JU JEMI SHUME MIRNJOHES!!!
  Kete thenje une e kam laxuar ne librin e Ibrahim Kelmendit, per çka, publikishte e kam faleminderuar, duke i thene:
  SHME FALEMINDERT IBRAHIM KELMENDI,
  DO TE ISHA SHUME I FYER ME MË LAVDERUAR NJE NJERI SIÇ JE TI,

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...