Published On: 9 Prill, 2016

Kthesë e papritur në SHBA. E kritikon Rama, Donald Trump bie në sondazhe. Ja çfarë thonë mediat shqiptare

Dje dhe sot është bërë lajm, “kërcënimi” që Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë i bëri qytetarëve amerikanë në rast se do të votonin Donald Trump. “Do të cënojë marrëdhëniet me SHBA-të në rastë se ata votojnë Trum për President” tha Edi Rama përballë një gazetari që e konkuron në delirizmin e tij.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-intervista-e-fundit-e-sali-cekajt-tropoje-1998-serbet-jane-aq-te-dobet-aq-te-ligj-saqe-merren-me-pleq-e-me-plaka-audio/

http://www.shqiptari.eu/uzurpatoret-azem-syla-e-shukri-buja-paditen-nga-npb-video/

 

Por kur sot pritej që opinionistë dhe mediat kryesore të merreshin seriozisht me skandalin që mund të sjell kjo deklaratë, kanë rënë pre e dëshirës së kreyministrit shqiptar Edi Rama. Të gjitha, në shumicë mediat e Tiranës dhe Kosovës i bënin jehonë një lajmi: Donald Trump bie sot në sondazhet amerikane. 7 në 10 amerikanë nuk e duan. A thua të jenë ndikuar amerikanët nga thirrja e kryeministrit shqiptar Edi Rama? Pse duhej me çdo kusht sot të publikohej lajmi se amerikanët në sondazhet e tyre nuk e duan Trump? Nuk e kishin dje këtë lajm mediat shqiptare? Apo duhej thënë lexuesve shqiptarë se “lideri” është në të njëjtën gjatësi vale me popullin amerikan. Shikoni se deri në çfarë mase po i përdor Edi Rama mediat shqiptare.

12980446_10156680856845214_2145686171_nScreenshot_4

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...