Published On: 31 Gusht, 2016

Kryparlamentari Veljanovski nuk e duron shqipen dhe shqiptarët

Kryparlamentari i Maqedonisë, Trajko Veljanovski vazhdon ta injoroj gjuhën shqipe, njofton agjencia e lajmeve INA.

Kabineti i tij, në mungesë të të punësuarve shqiptarë vazhdon të përgatisë komunikata dhe njoftime për aktivitetet e tij vetëm në gjuhën maqedonase.

Agjencia e lajmeve INA, ka kohë që i injoron aktivitetet e kryeparlamentarit, i cili nuk e duron gjuhën shqipe. Në përgjithësi kreu shtetëror në Maqedoni nuk respekton gjuhën  të cilën e flet 1/3 popullsisë shqiptare në Maqedoni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...