Published On: 1 Shtator, 2016

KRYMINISTRI TREGOI MATURI

sef_krasniqi

Sefedin Krasniqi

Opozita mund të shaj e të çmendet sidomos LVV, e cila është zënë me pelë përdore duke i granatuar institucionet e Kosovës. Kjo duhet të shpallet lëvizje e ndaluar politike për krim të ushtruar ndaj institucioneve.
Kryeministri ia bëri mac edhe partnerit qeverisës që po digjet tym e fjakë nga frika e Speciales për krimet dhe vrasjet ndaj shqiptarëve. Madje edhe Azem Sylen e liruan nga burgu që ai të ushtrojë ndikim te shokët e vet kriminelë për votën e tyre!!! Hashimit edhe ky potez i shkoi huq!

Pra me një potez, e me shumë diplomaci, ngadalë e sigurt, LDK, pa zhurmë, të gjithë atyre që kanë vra shqiptarë dikur dhe atyre që sot po i granatojnë institucionet e Kosovës po ua tregon deren e burgut!

Pikërisht nga kjo frikë, PDK ka kërkuar urgjentisht të takohet me Gjuriqin sonte në Graçanicë dhe të kërkojë që serbët ta votojnë demarkacionin, nëse Qeveria e dërgon prapë ligjin në Parlament. Këta janë në gjendje t’i ulen në prehër Gjuriqit, sikur Thaçi që po u përkulet permendoreve të shkjeve, vetëm t’i shpetojnë burgut. Por, zilja e kriminelëve po bjen!

Megjithatë, LDK do ta ketë vështirë në rast të zgjedhjeve të lira sepse nuk ka asnjë aleat që politikisht vepron djathtas, sepse të gjitha këto partitë tjera që sot janë në opozitë por edhe partneri aktual i saj janë derivat i LPK-së majtiste -enveriste. Emrin e nderron sa herë të duash, pa e ndërruar edukatën është kot.

PDK-derivat i LPK-së (nga Hashimi, Veseli e deri te i fundit)
AAK-derivat i LPK-së (nga Ramushi e teposhtë)
NISMA- derivat i LPK-së(nga Jakupi, Lima e teposhtë)
LVV-derivat extrem me elemente terroriste e LPK-së (….) s’po du me humb fjalë për ata që e granatojnë Parlamentin e KS.
LB (derivat i LPK-së-nga Avni Klinaku e teposhtë)
Lista Srpska (simotra e PDK-së – e krijuar nga Hashim Thaçi)

Nëse e keni vërejtur, të gjithë këto parti e partiçka janë në gjendje të bashkëpunojnë mes veti dhe me shkje sepse kanë një ideal – enver hoxhen dhe milladin popoviqin! Prandaj edhe mund të bashkëpunojnë lehtë edh eme Listen serpska mbi bazën e idealeve të Milladin Popoviqit.

Demarkacioni i tradhtisë i mbeti në fyt Hashim Thaçit kësaj radhe.

Vetëm Balli Këmbëtar Demokratik, në të ardhmen, mund të jetë partner i denjë i LDK-së, sepse vetë Presidenti Rugova, me vizionin e tij politik dhe intelektual, është pasardhësi më i denjë i Mit’hat Frashërit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...