Published On: 22 Janar, 2016

Kryeziu: Hashim Thaçi erdhi si kandidat për president

Në lidhjen direkte nga qyteti i Prizrenit tek emisioni Ora e Fundit, i ftuar ishte Njazi Kryeziu, nënkryetar i komunës së Prizrenit ku tregoi mbi takimin e strukturave të PDK-së në këtë regjion.

Kryeziu deklaroi se Thaçi është paraqitur si kandidat për president dhe tanimë u janë hequr dilemat të gjitha degëve të rajonit të Prizrenit që ishin aty.

“Ka qenë një takim i radhës i PDK-së, ka qenë një takim i karakterit regjional, pasi kanë marrë pjesë edhe degë nga Zhuri, Hasi dhe Theranda.”

“Neve na vjen mirë që edhe një nga dilemat është hequr, pasi zoti Thaçi është prezantuar si kandidat për president dhe zoti Thaçi kalon mbështetjen e PDK-së.”

“Zgjedhjet lokale do t’i kemi më 2017 dhe ato parlamentare më 2018,kështu u tha edhe nga udhëheqësit e partisë. Ne mendojmë që jemi duke i kryer mirë punët tona, projektet e zotit Muja dhe partnerit qeverisës “

“Qytetarët e Prizrenit kanë vendosur prapë që zoti Muja të jetë kryetar i Prizrenit.”

“Prizreni i takon vullnetit të qytetarëve të Prizrenit, ka thënë Kryeziu, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...