Published On: 30 Prill, 2016

Kryetari i Partive Evropiane: Kosova është mjedis Evrope

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka falënderuar kryetarin e Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, “për përkrahjen e vazhdueshme të tij dhe të EPP-së për integrimet evropiane të Kosovës e veçmas për procesin e liberalizimit të vizave”.

Ai ka takuar kryetarin Daul gjatë kësaj jave në Bruksel.

“I thash se me këtë po e fuqizoni edhe më shumë orientimin proevropian dhe përkatësinë evropiane të qytetarëve të Kosovës”, ka thënë Mustafa.

Kryeministri ka dhëne edhe disa detaje nga takimi.  “Ai, derisa unë flisja, u ngrit nxori një hartë nga sirtari e vuri para nesh dhe më tha, shihe Kosova është mjedis Evrope, por problemi ynë është që ne të kujdesemi bashkërisht për Evropën. E kuptova se dëshironte të shtonte se ka nevojë të ketë edhe sa më shumë Evropë në Kosovë, sikurse edhe Kosovë në Evropë”, ka treguar ai./Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...