Published On: 6 Qershor, 2016
Bota |

Kryetari i Londrës organizon iftare në gjithë qytetin

Sadiq Khan, kryetari i bashkisë së Londrës që është mysliman, ka paralajmëruar se do t’i përmbahet rregullave të Ramazanit dhe se gjatë këtij muaji do të organizojë iftare në gjithë Londrën.

Ai u ka uruar Ramazanin të gjithë myslimanëve që jetojnë në Britani të Madhe duke i porositur për qetësi, durim dhe vepra të mira.

“Fuqia e Londrës është në dallueshmërinë e saj. Kur respektojmë njëri tjetrin vlerësojmë edhe traditat tona. Ramazani është koha kur respektojmë marrëdhëniet në familje, mes miqve, ka thënë Khan.

Në kolumnen që e ka botuar “The Guardian” Khan ka thënë se më së shumti do t’i mungojë kafeja ndërsa sa i përket ushqimit nuk do të ketë shumë probleme.

“Pozita është mundësi e mirë për këtë sepse kur e ndan bukën me dikë dhe fton jo myslimanët në iftar që të bashkohen tregon se këtu nuk ka asgjë të keqe as të çuditshme”, ka porositur Khan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...