Published On: 15 Korrik, 2016

Kryesia e Kuvendit nis mbledhjen me një minutë heshtje (Foto+Video)

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Ajo filloi me një minutë heshtje për nder të viktimave në Francë.

Në cilësinë e anëtarit të Grupit të Miqësisë Kosovë-Francë, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Sabri Hamiti, lexoi një deklaratë me të cilën dënohet sulmi në Nicë ku humbën jetën 84 qytetarë dhe dhjetëra të tjerë u lënduan rëndë e lehtë.

Kjo pasi një 31 vjeçar dyshohet e me qëllim ka hyrë me kamion 18 tonësh në mes të turmës që po festonte Ditën Kombëtare të Francës.

Hamiti në fjalën e tij tha se e dënon këtë akt dhe se bashkëndjen dhimbjen e popullit të Francss.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...