Published On: 10 Maj, 2016

Kryeshikasi, që rrënoi çdo vlerë premton demokraci, luftë kundër korrupsionit – Video

  •  

    Një nga njerëzit më përgjegjës në Kosovë, për kaosin politik, ekonomik, gjyqësor, arsimor, shëndetësor, burokracinë, vjedhjet, korrupsionin dhe madje edhe për vrasjet politike, si ish udhëheqës i agjencisë më kriminale – SHIK-ut, që ka ekzituar ndonjëherë e udhëhequr nga vetë shqiptarët në Kosovës, premton luftimin e të këqijave në vend.
    Çfarë kuptimi ka demokracië, liria dhe barazia, kur njerëz të tillë premtojnë vendosjen e saj. Pa thënë madje na falni, pa thënë ishim gabim, pa dhënë premtimin kryesor se edhe fajtorët kryesor do të nxirren para drejtësisë, nuk kanë hall tjetër veç se si ti mashtrojnë ithtarët, mbështetësit e partisë, anëtarët, por edhe të gjithë shqiptarët. Këta nuk kanë hall më të madh tani, veç se si ta nxjerrin nga burgu Azem Sylën, dhe si t’ia arrijnë që ta pengojnë atë, që të dëshmojë para hetuesve të Gjykatës speciale për vrasjet në Kosovë, se kush i urdhëroi ato.
    Kjo është demokracia, barazia dhe liria që e ofron, ai. SHQIPTARI.EU

  • I pari i PDK’së Kadri Veseli, ka falenderuar edhe një herë të gjithë mbështetësit dhe simpatizantët e partisë për besimin që i kanë dhënë gjatë konventës së shtatë të partisë.

Veseli ka thënë se ndihet i privilegjuar që i është dhënë detyra e drejtimit të partisë më të madhe të Kosovës.

Ai është zotuar se do të jetë pararajoë i luftës kundër korrupsionit dhe i krijimit të garancive të nevojshme ligjore që mundësojnë përmirësimin e jetës së qytetarëve.

Veseli i ka ftuar të  gjithë ti hyjnë punës për të përmbushur vullnetin e popullit , për të pasur një mirëqenie më të mirë.

Kjo është video që Veseli ka shpërndarë në profilin e tij zyrtarë në Facebook./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...