Published On: 7 Janar, 2016

Kryeprokurori i shtetit ti arrestojë, Ibrahim Kelmendin e Xhavit Halitin!

Dy klanet më të mëdha mafioze, ai i Xhavit Halitit dhe ai i Ibrahim Kelmendit, kanë ashpërsuar retorikën dhe akuzat, aq sa duket se mjafton edhe një shkëndijë që nga fjalët të kalojnë në luftë, në viktima, të cilat duket se i kanë pas qejf për dekada vetë këto.

Për dallim nga koha e deritashme, ku viktima të tyre ishin thuaja vetëm rugovistët dhe figura dinjitoze të LDK-së, tash mëkatet e tyre po i shtyjnë drejt një përplasje të pashmangshme të tyre, më e pakta, që ata të përfundojnë prapa grilave pikërisht duke dëshmuar për vrasjet e njërit grup ndaj tjetrit.

Se kur do të nisin këto dëshmi të dalin para drejtësisë ende nuk ka ndonjë të dhënë. Por, bazuar në deklarimet e tyre, tashmë që të dyja palët, përkatësisht krerët e tyre përfaqësues, Xhavit Haliti dhe Ibrahim Kelmendi, më së paku këta dy do të duhej të ishin ftuar nga Prokuroria e shtetit dhe të intervistoheshin.

Për ironi të këtij shteti, si për ta çuar më tej satirën dhe sarkazmën e “Stupcave” Xhavit Haliti ka kohë që thotë se është i gatshëm të dala para drejtësisë dhe të intervistohet, se ai po i vet-ofrohet asaj, por askush nuk po e interviston, nuk po i mbledh dëshmitë e tij.

Kështu pat deklaruar pas akuzave të bëra në media si të dyshuar për shumë atentate, për shumë dyshime të hedhura për organizim vrasjesh. Natyrisht kur je i fuqishëm kjo është mënyra më e mirë për të mashtruar opinionin, por megjithatë imazhi i tij kurrë nuk ka ndryshuar thuaja. Ai mbetet figura më e dyshuar dhe më e përfolur e PDK-së, dhe ndoshta më irrituesja, aq sa ia në publik thuaja kurrë nuk fliste apo sa më rrallë.

Së fundi ai u akuzua brenda një kohe të shkurtër nga klani Kelmendi si i dyshuar kryesor së bashku me Azem Sylën për organizimin e vrasjes së Ilir Konushecit dhe të shumë të tjerëve.

Ndërkohë, që ai e ka kazuar klanin Kelmendi për tentim vrasje të tij. Pra, duke e bërë përgjegjës për qëllime agresive dhe vrastare.

Në opinion dhe media jo rrallë kanë dalur emrat e përfolur të klanit të Kelmendit si të dyshuar për shumë vrasje, dhe akuzat më të fuqishme iu bënë nga një dokument me të dhëna sekrete i KFOR-it, ky përfolej emri i Qerim Kelmendit.

Shumë nga vrasjet, duke nisur nga ajo e gazetarit Ali Uka, pastaj e Adrian Krasniqit, Ilir Konushecit, Mujë Krasniqit, madje kjo duket vrasja më e tmerrshme pasi vrasjet e një individi miratoheshin, duke i heshtur në prit një grup të tërë.

Pra, bazuar në vetë deklarimet e protagonistëve, dhe pasojat për të cilat dëshmojnë, kryeprokurori i shtetit duhet të udhëzojë menjëherë për hapjen e hetimeve dhe arrestimin e këtyre tashmë të dyshuar dhe të ofruar për drejtësinë! Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. xhevati thotë:

    Edhe une ndajë mendimin me juve zotëri Asllan Dibrani se Ibrahim Kelmendi dhe Xhaviti Haliti,por duhet me ta të arrestohet edhe nusja,xhaviti nuk e di a e din a Ibrahimi jam shum i sigurt se e din se kush është nusja.Detyra e nuses është që ajo vetëm ta deshifroj telefonatën e fundit ,telefonatë e cila qoj në vrasjen e vllëzërve Gervalla dhe Kadri zeka e pastaj dalin në shesh allashvershet e ktyre të treve

    Përgjigjiuni
    Pelqej(11) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...