Published On: 2 Shkurt, 2016

Kryeprokurori godet uzurpatorët e ‘fort’, nis lirimi i lokaleve të AKP-së

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ia ka vënë vetes prioritet lirimin e lokaleve të uzurpuara në të gjithë vendin.

Indeksonline mëson se bëhet fjalë për lokale dhe objekte të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) të uzurpuara nga të “fortit” e që deri me tash askush nuk është marrë me këtë çështje të rëndësishme për ekonominë e vendit.

Janë qindra lokale dhe objekte në tërë Kosovën që po hetohen me prioritet dhe të cilat janë vënë në shënjestrës nga Kryeprokurori i Shtetit.

Në vazhdimësi gjatë viteve të pasluftës është folur publikisht se të “fortit” kanë uzurpuar pasurinë e vendit, mirëpo ata janë “falur” me dëshirë ose pa të. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...