Published On: 27 Shtator, 2016

Kryeprokurori Adriatik Lalla asnjë koment për kërcënimet

Nga Korça ku ishte për një takim me homologun e tij maqedonas, kryeprokurori shqiptar, Adriatik Llalla, ka refuzuar të japë informacione lidhur me kërcënimin ndaj tij dhe familjes tij.

Pas takimit me kryeprokurorin maqedonas, Llalla u pyet nga gazetarët për kërcënimet ndaj familjes së tij.

“Nuk kam asnjë koment për këtë ngjarje, jam këtu thjesht për një vizitë zyrtare dhe nuk ndalem në gjëra të tilla”, ka thënë kryeprokurori, shkruan gazeta Shekulli.

Kreu i organit të akuzës, zhvilloi dhe një vizitë në prokurorinë e këtij rrethi dhe gjatë gjithë kohës kryeprokurori shoqërohej nga eskorta dhe truprojat e tij.

Media pak ditë më parë zbuluan se Llalla është detyruar të largojë familjen e tij nga Shqipëria, pasi rreth dy muaj më parë ai është kërcënuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...