Published On: 2 Gusht, 2017

Kryeparlamentari Xhaferi u përkul para varrit të Nikolla Karevit

Delegacioni kuvendor i udhëhequr nga kryeparlamentari Talat Xhaferi, është përkulur dhe ka vendosur lule përpara varrit të Nikolla Karevit në Krushevë.

Xhaferin e kanë shoqëruar, Hari Llokvenec, Keti Smilevska dhe Juliana Nikollova.

Me këtë rast, sot kryeparlamentari do të mbajë fjalim me rastin e festës së Kryengritjes së Ilindenit.

Ndryshe, festa e 2 Gushtit që këtë vit përfshin dy ngjarje, 114 vjetorin e Kryengritjes së Ilindenit dhe 70 vjetorin e Kuvendit të KAÇKM, ashtu si edhe herrave tjera, përjashton kontributin e shqiptarëve në Republikën e Krushevës.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...