Published On: 29 Shtator, 2016

Kryeministrit i “thehet zemra”, ja për çfarë e lavdëron opozitën

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa e ka lavdëruar opozitën për sjelljen e tyre sot në Kuvend.

Sipas tij, sot pas një kohë të gjatë, Kuvendi ishte pa gaz lotsjellës, pa veze e skaner.

Siç thekson ai, më mirë të demonstrohen mendime, qoftë edhe mospajtime, dhe jo dhunë.

Lexo postimin e tij në Facebook:

Opozita, pas një pushimi të gjatë, sot e tëra ishte në Kuvend. Pa gaz lotsjellës, pa vezë, pa skaner.

E ngarkuar pak më tepër sesa duhet me Serbinë, por e interesuar për shumë çështje të Kosovës.

Vendin do ta ndërtojmë më mirë dhe më sigurt kur demonstrojmë mendime dhe ide, për të cilat nuk mund të pajtohemi gjithmonë.

Por, ato hyjnë në kujtesën tonë. Më mirë të demonstrojmë mendime, qoftë edhe mospajtime, dhe jo dhunë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...