Published On: 30 Janar, 2016

Kryeministri s’ka dëshirë t’i përkujtojnë kërcënimet ndaj Evropës për vizat (Video)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për herë të parë rreth deklaratës së tij se nuk do të shkojë në Bruskel pa liberalizimin e vizave.

Ai disa ditë pasi është kthyer pikërisht nga Brukseli, duket se i ka rënë pishman për deklaratën e tij.

Mustafa sot në Istog ka thënë se situata me viza është e papranueshme por se sipas tij Kosova duhet të kontribuoj në dialogun me Serbinë.

Mustafa, ka thënë se në dialogun e nivelit të lartë me Serbinë, është diskutuar për zbatimin e marrëveshjeve të mëparshme.

Marrëveshja për Asociacionin e Komunave Serbe, sipas tij mund të implementohet vetëm në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës

Këto komente Kryeministri Isa Mustafa, i bëri me rastin e gjashtë vjetorit të vdekjes së ish-kryetarit të Komunës së Istogut, njëherë edhe nënkryetarit të kryesisë qendrore dhe kryetar i degës së LDK-së për Istog Fadil Ferati.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...