Published On: 6 Maj, 2016

Kryeministri “shkoi viral”në Facebook nga ngjarjet e fundit në vend

Kur me 1 maj, kryeministri Isa Mustafa paralajmëroi përmes Facebook-ut, se do të shkonte në Budapest për të takuar kryeministrin hungarez, duke mos e cekur se arsye kryesore e këtij udhëtimi ishte pjesëmarrja në vendin e ngjarjes ku  UEFA po mbante kongresin për pranimin e Kosovës, ai mori afro 600 pëlqime. E faqja e tij nuk kishte as 10 mijë ndjekës.

Por lajmi se Kosova u pranua në UEFA e bëri kryeministrin të famshëm në rrjete sociale, apo siç njihet në gjuhën e internetit “shkoi viral”.

Mori 10 mijë pëlqime dhe numri i ndjekësve u rrit ndjeshëm.

Por shpërthimi i vërtetë i kryeministrit në rrjetin social Facebook, u bë kur ai publikoi lajmin për liberalizmit ë vizave edhe për këtë lajmin në Facebook nuk e dha i pari kryeministri.

Por megjithatë për brenda një jave kryeministri u bë më i pranishëm në Facebook. Tash ka afro 20 mijë ndjekës apo dyfishin e asaj që kishte para 1 majit.

Mustafa që nuk ka pasur përvojë të mirë me këtë rrjet social pasi ka shkaktuar shumë gabime që i janë shndërruar në skandale, sikur ai i fshirjes së statuseve dhe gjuhës jo të përshtatshme.

Mustafa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...