Published On: 5 Maj, 2016

Kryeministri premton dhurimin e tokës Malit të Zi dhe arrestime për vizat! (Video)

 • Kryeministri Isa Mustafa ka deklaruar se institucionet kosovare do të punojnë në përmbushjen e dy kushteve që BE’ja kërkon nga Kosova për heqjen e vizave.

Në rekomandimin pozitiv për vizat BE kërkon nga Kosova ratifikim e marrëveshjes se demarkacionit me Malin e Zi dhe luftimin e korrupsionit.

Mustafa, po ashtu, tha se do të punohet edhe në vetëdijesimin e qytetarëve për rregullat e udhëtimit pa viza.

“Do të punojmë me qytetarë që strikt tu përmbahemi rregullave që BE kërkon ndaj nesh”, tha ai, në konferencë për shtyp pas takimit me Mogherinin dhe Komisionerin Avramopulos. /GazetaExpress/.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  KJo far zemerzeza e europes le ti len rrenat Nuk mashtrohen
  shqipetaret me tesha te sai kuq e zi Nuk jemi popull majmuna qe duhet te mashtrohem me nje karote e me helem mas
  Me asnje kusht nuk i nenshtrohem pazareve te kulshedrave
  e shtriganave te europes Nuk duam viza Nuk duam europe
  qe e copton vendin tone Nuk duam europe servile katile
  Nuk duam viza as mrapshti te europes Le timledhin qaklat
  dhe ta leshojne kosoven Nuk na duhet epropa e padrejtesive
  Boll me kongreset e rrenve europjane Asnje marrveshje e ndermjetsuar prej shtrigave e shtriganave nuk gjen zbatim ne kosove Nuk luajm me gjak te deshmorve Kot Kot dhe kot
  e kini Qytetaret shqipetar nuk i nenshtrohen pazareve te
  poshtersive Kuptoni Tehuajt nuk e duam Tonen nuk e japim !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...