Published On: 13 Korrik, 2016

Kryeministri Mustafa uroi kryeministren e re të Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May

 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përgëzoi kryeministren e porsazgjedhur të Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May.

Kryeministri Mustafa,  duke i uruar suksese në detyrën e re kryeministres May, ka shprehur përkushtimin e Qeverisë së Kosovës, për thellimim e mëtejmë të bashkëpunimit bilateral ndërmjet dy vendeve.

“Mbretëria e Bashkuar në vazhdimësi ka dhënë përkrahje të madhe për Republikën e Kosovës, me theks të veçantë në proceset euroatlantike, në zhvillimin ekonomik dhe në fuqizimin e gjithanshëm të shtetit të Kosovës. Mbretëria e Bashkuar do të mbetet partner strategjik i Republikës së Kosovës, në të gjitha fushat”, tha kryeministri Mustafa, me këtë rast.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...