Published On: 12 Shtator, 2016

Kryeministri Mustafa shpreh ngushëllime pas ndarjes nga jeta të nënës së Heroit të Kombit, Agim Ramadani

Kryeministri Isa Mustafa, ngushëlloi familjen Ramadani dhe qytetarët e Kosovës, pas ndarjes nga jeta të nënës Fetije, nëna e Heroit të Kombit, Agim Ramadani.

Kryeministri Mustafa shprehu dhimbjen dhe pikëllimin për humbjen e nënës që i dha Kosovës një hero të madh të kombit, një intelektual brilant dhe një luftëtar të paepur të lirisë.

“Qytetarët dhe institucionet e Republikës përkulen para familjarëve të heronjve dhe dëshmorëve të kombit që i dhanë Kosovës bijtë dhe bijat e tyre, të cilët me luftën dhe veprimtarinë e tyre i sollën vendit lirinë, demokracinë dhe pavarësinë”, ka thënë kryeministri Mustafa, me këtë rast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...