Published On: 16 Shkurt, 2016

Kryeministri Mustafa priti presidenten e Republikës së Maltës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim presidenten e Republikës së Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Kryeministri Mustafa e njoftoi për progresin në Kosovë dhe përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për zhvillimin e gjithanshëm të vendit.

Kryeministri Isa Mustafa theksoi prioritetet e Qeverisë për zhvillim ekonomik, hapje të vendeve të reja të punës, proceset integruese evropiane, si dhe fuqizimin e gjithanshëm të institucioneve demokratike.

Duke e falënderuar për përkrahjen e Maltës për Kosovën, kryeministri Mustafa shprehu përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për fuqizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, posaçërisht në zhvillimin ekonomik dhe fushën e investimeve.

Presidentja e Republikës së Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, vlerësoi progresin e arritur në Kosovë, duke shprehur përkrahjen e Maltës për proceset integruese evropiane.

Presidentja Preca, po ashtu, theksoi vullnetin e shtetit të saj për thellimin e bashkëpunimit me Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...