Published On: 5 Qershor, 2016

Kryeministri Mustafa për fillimin e Ramazanit, ka përgëzuar të gjithë besimtarët

Kryeministri Isa Mustafa, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit, ka përgëzuar të gjithë besimtarët myslimanë.

Të nderuar qytetarë të besimit islam,

Ju uroj përzemërsisht për fillimin e muajit të Ramazanit.

Ky muaj i madhërishëm, përçon te besimtarët dhe të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë mesazhin e solidaritetit, të devotshmërisë dhe të humanizmit, duke forcuar njëkohësisht përkushtimin për vlerat e paqes dhe të tolerancës.

Sivjet, muaji i Ramazanit e gjen Kosovën më të zhvilluar ekonomikisht, në stad më të avancuar në rrugën e saj të pakthyeshme integruese euroatlantike dhe më të përparuar në të gjitha aspektet tjera.

Ju uroj agjërim të lehtë dhe gjithë të mirat në familjet tuaja.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. KOSOVA eshte deklaruar si republike LAIKE!!! Perse pushtetaret perzihen ne punet dhe
    bashkepunimet me religjonet.Ne qofte se ju jeni turq,evropa do jua heqi te drejten e qarkullimit te lire.Me sa duket akoma nuk e dini se çfare don te thote republike Laike.
    O qeveri KOSOVARE,thirri mendjes.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...