Published On: 22 Mars, 2016

Kryeministri Mustafa nuk ia blen më as ilaçet vëllait të tij Ragipit! (Video)

E gjithë Kosova e mori vesh se Ragipi është vëllai i kryeministrit Isa Mustafa.

Por lajmi për të mori jehonë falë gjendjes së tij të rëndë shëndetësorë dhe kërkesës që ky bëri për azil në Gjermani, në kohën kur shefi i qeverisë po e kritikonte çdo kosovar që zgjodhi një rrugë të tillë.

E 58 vjeçari pranon se u detyrua që këtë të bëjë për të gjetur shërim për kancerin nga i cili vuan tash e 12 vjet, pasi  shërim nuk gjeti në vendet fqinje.

Në kësi rrethana ky kërkoi shërim në Zvicër e Gjermani.

Por vëllai i vogël i kryeministrit Mustafa, thotë se për një kohë të gjatë punoi e jetoi në Bullgari, ku edhe e ka fituar të drejtën e nënshtetësisë, gjë që ia ka mundësuar të lëviz lirshëm në shtete e Bashkimit Evropian.

Mirëpo, në Gjermani nuk qëndroi më shumë se 4 ditë, por u kthye pa e pritur përgjigjen për azilin e kërkuar.

Aktualisht Ragipi i cili jeton vetëm me gruan, , me pensionin që merr thotë se i blenë barnat që i nevojiten.  E derisa vonë thotë se u ndihmua edhe nga vëllezërit, përfshirë edhe Isën.

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/vellezerit-serb-dhe-armiqte-shqiptare-dikur-vellezerit-kinez-dhe-miqte-kosovar/

http://www.shqiptari.eu/napolon-bonoparta-me-burrat-e-mi-flas-shqip-e-me-grate-flase-frengjisht/

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Deri ku e kan shfrenue etiken e moralin gzataqpifunat
  qe gati asgja nuk kan ne formimin e karakterit njeri !
  Te behet allashveresh politik me nje te smuar eshte
  kulmi i degjenerimit Por nga ana tjeter propaganda qe i kam
  besue qe Isa Mustafa eshte multi miljoner dhe hajn !Me ket shkrim e verteton te kunderten Se Mustafa as nuk qenka
  hajn e as qe paska ate kapitall te rrenve te gazetarve
  Kuptohet se politikanet e kan humbe besimin te qytetaret
  Por gazetaret e kan humbe edhe tenin e ftyres dhe jan mishnue me rrenen , me qpifjen , me idijotizmin
  Me preku shendeti i ketij burri qe gazetaruci ka deshte ta
  bej lajm politik Mos provo zot Eketu duhet kuptue se edhe
  isa Mustafa eshte njeri me halle siq kan te gjith qytetaret
  por asnje nuk e ka hallin qift Uroj sherim keti burri
  E paste fatin qe ti gezohet jetes me shendet !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Talljet me shëndetin nuk kanë asnjë kuptim ! Shërmi sa më të shpejtë i dëshirojmë Ragip Mustafës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...