Published On: 5 Mars, 2016

Kryeministri Mustafa mori pjesë në paradën e FSK-së në 18-vjetorin e “Epopesë” së UÇK-së

 

Kryeministri Isa Mustafa, në kuadër të manifestimit për shënimin e 18 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mori pjesë në ceremoninë e rreshtimit të kuadrateve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Në këtë manifestim të organizuar nën patronatin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, ishin të pranishëm edhe drejtuesit e institucioneve vendore si dhe përfaqësues të trupit diplomatik, anëtarët e Familjes Jashari në krye me Rifat Jasharin, shoqatat e dala nga lufta si dhe personalitete të tjera vendore e ndërkombëtare.

Kryeministri Isa Mustafa së bashku me presidenten Atifete Jahjaga, kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, ministrin e FSK-së, Haki Demolli dhe komandantin e FSK-së, Rrahman Rama, vendosën kurora me lule pranë Obeliskut të dëshmorëve, në nderim të të gjithë atyre që u flijuan për lirinë e Kosovës.

Displaying ZKM-13.jpgDisplaying ZKM-13.jpgfsk-parad2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...