Published On: 21 Qershor, 2016

Kryeministri Mustafa: Enver Tali kontribuues i shumanshëm i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

 

 

Kryeministri Isa Mustafa, ngushëlloi Familjen Tali dhe të gjithë qytetarët e Kosovës pas ndarjes nga jeta të veprimtarit të shquar, Enver Tali.

Në telegramin e kryeministrit Isa Mustafa thuhet:

Me dhimbje dhe pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, intelektualit dhe patriotit, Enver Tali.

Enver Tali dha kontribut maksimal në të gjitha fazat e përpjekjeve të paepura të popullit të Kosovës për çlirim nga regjimi serbo-jugosllav dhe për krijimin e shtetit të pavarur e sovran të Kosovës.

Enver Talin nuk e ndalën as burgjet dhe torturat e regjimit dhe në çdo moment të jetës së tij punoi me përkushtim për Kosovën, si veprimtar politik, si përfaqësues diplomatik në sensibilizimin e çështjes së Kosovës si dhe duke ndihmuar luftën e armatosur për çlirimin e vendit.

Populli dhe institucionet e Republikës së Kosovës do ta përkujtojnë përgjithmonë veprimtarinë dhe kontributin e çmuar të Enver Talit për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë në Kosovë.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Isa Mustafa,
Kryeministër i Republikës së Kosovës

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...