Published On: 11 Gusht, 2017

Kryeministri Mustafa emëron ministrat e rinj

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, ka thënë se kabineti qeveritar është plotësuar me ministra të rinj.

Ministrat e rinj janë zgjedhur pasi që disa prej ministrave të deritashëm janë liruar nga detyra pasi janë zgjedhur deputetë të Kuvendit të Kosovës në zgjedhjet e 11 qershorit.

Sipas Mustafës, ministrat e rinj janë: Emanuel Demaj, ministër i Punëve të Jashtme, Kurtan Kajtazi ministër i Bujqësisë dhe Valentin Toçi, ministër i Tregtisë.

“Të gjithë sektorët i kemi mbuluar me përgjegjës”, tha kryeministri Isa Mustafa. /Kallxo.com.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...