Published On: 4 Korrik, 2016

Kryeministri Mustafa: 4 Korriku simbol i lirisë, pavarësisë dhe demokracisë për mbarë botën

Kryeministri Isa Mustafa, me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, ka uruar popullin dhe Qeverinë e SHBA-ve.
Në mesazhin e kryeministrit Mustafa thuhet: 
4 Korriku 1776 është një prej datave më të rëndësishme në historinë e njerëzimit, pasi që në këtë ditë u miratua Deklarata e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara.
Që nga ajo kohë, kombi i madh amerikan ndërtoi shtetin më të fuqishëm në botë të bazuar në vlerat më të avancuara humane, duke e bërë atë simbol të lirisë dhe demokracisë globale.
Qytetarët dhe Qeveria e Kosovës i janë përjetë mirënjohës SHBA-ve për përkrahjen e ofruar.
Kosovarët mbesin populli më proamerikan në botë dhe ne jemi shumë krenar me këtë fakt.
Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës!
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...