Published On: 15 Mars, 2016

Kryeministri kërkoi fuqizimin e marrëdhënieve me Estoninë

Kryeministri Isa Mustafa, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Estonisë, Eve-Kulli Kala.

Kryeministri Mustafa, pasi e falënderoi për mbështetjen që Estonia ka dhënë për Kosovën, e njoftoi për të arriturat në shumë fusha të jetës dhe proceset aktuale në Kosovë.

Kryeministri Isa Mustafa, po ashtu, shprehu vullnetin e Qeverisë së Kosovës për fuqizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve, duke kërkuar përkrahjen e Estonisë në proceset eurointegruese.

Ambasadorja e Estonisë, Eve-Kulli Kala, çmoi progresin në Kosovë duke shprehur përkrahjen e mëtejshme të Estonisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...