Published On: 14 Qershor, 2016

Kryeministri, Italia partner i rëndësishëm i Kosovës

 

Kryeministri Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadorin e Italisë në Kosovë, Andreas Ferrarese.

Kryeministri Mustafa e falënderoi ambasadorin Ferrarese për përkrahjen e dhënë në avancimin e proceseve në Kosovë.

Duke shprehur përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për thellimin e bashkëpunimit me Italinë, kryeministri Mustafa theksoi kontributin e ambasadorit Ferrarese në thellimin e raporteve ndërmjet dy vendeve.

“Italia është partner i rëndësishëm i Kosovës, me theks të posaçëm në proceset integruese evropiane dhe në zhvillimin ekonomik”, tha kryeministri Mustafa.

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Andreas Ferrarese, falënderoi kryeministrin Mustafa për bashkëpunimin e ofruar, duke shprehur përkushtimin për të vazhduar përkrahjen për Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...