Published On: 4 Prill, 2016
Bota |

Kryeministri i Islandës braktis studion kur pyetet për milionat e tij në Panama (Video)

  • Plot 11 milionë e-maile të zbuluara nga arkivat e kabinetit panamez Mossack Fonseca, tregojnë se si i fshehin paratë politikanët, njerzit e krimit, sportistët dhe miliarderët që duan t’i fshihen taksave. Çështjen që tani njihet si “Panama Papers” përveç gazetës gjermane po e studion edhe prestigjozia franceze Le Monde së bashku me Konsorciumin Ndërkombëtar të Gazetarëve investigues (ICIJ). Ata kanë zgjedhur këtë mënyrë bashkëpunimi si në rastin e wikiliksit, për të përpunuar morinë e madhe të dokumenteve.
  • Kryeministri i Islandës, Sigmundur David Gunnlaugsson, është larguar nga një intervistë pasi u pyet rreth milionave të tij në Panama.

Shikojeni momentin kur ai largohet nga intervista, duke i thënë gazetarit se deshi ta mashtrojë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...