Published On: 18 Maj, 2016

“Kryeministri apo rapsodi i facebookut Isa Mustafa”

Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti i është kundërpërgjigjur Isa Mustafës nëpërmjet një postimi në Facebook, duke e quajtur ‘rapsod fb’.

Lexojeni të plotë shkrimin e Shpend Ahmetit në Facebook:

“Kryeministri apo rapsodi i facebookut Isa Mustafa sot paska deklaruar “Sot u pa se me çfarë sjellje dhe arsyetime të të paditurve, krerët e Prishtinës e prolonguan për një vit marrjen e përgjegjësisë për trafikun urban. Për të tillët malësorja kishte me thënë: “Me konë lehtë me majte shpi, Kola jem i kishte mbajte dy”.

Siç thashë sot ne Kuvend prej vitit 1999-2013, ky dhe klika e tij Prishtinën e kanë lënë me 7 autobusë, sistem të fragmentuar urban, punëtorë me paga ka 130 euro që nuk i ka paguar 26 muaj, tokë të Trafikut Urban para privatizimit nga familjaret dhe me borxh rreth 1.5 milion euro.

Qe dy vjet e bllokon këtë projekt dhe tash nuk i vjen marre me fol për autobusa. Nuk e di për Kolen, por Isa këte shpi definitivisht s’dijti me majt.

Nënshkruajeni garancionin!

P.S. Edhe malësorja ka thënë tri shpija, jo dy.

As i popullit e as i institucioneve, veç i inateve.”

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...