Published On: 6 Maj, 2016

Krujen nuk e pushtoi dot turku, e pushton hashashi. Zbulohen 20 mijë rrënjë

Efektivat e Komisariatit të Policisë Krujë ka gjetur dhe shkatërruar një serë me 20 mijë bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Në pranga është vënë pronari i saj dhe në kërkim është shpallur një i ri.

I arrestuarit është identifikuar si, Vesel Sala 65 vjeç, banues në Krujë. Arrestimi i tij u bë sepse gjatë kontrollit të ushtruar në serat e tij, në fshatin Aramera, Krujë, iu gjetën dhe i’u asgjësuan me anë të djegies: rreth 20 000 bimë narkotike të dyshuara të llojit kanabis sativa.

Gjithashtu, u shpall në kërkim dhe po punohet për kapjen e djalit të tij, shtetasit:

A. Sala 40 vjeç, banues në Arameras.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Kultivim të bimëve narkotike”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...