Published On: 19 Tetor, 2016

Krujë, shkon në 1.3 ton sasia e kanabisit të sekuestruar, ndalohen 11 persona

 

Një ditë pas sekuestrimit të një sasie të madhe kanabisi në fshatin Derven të Krujës mësohet se sasia e drogës, e thatë dhe gati për transport, është 1.3 ton. Gazetari Artan Hoxha tha se nga peshimi sot ka rezultuar se është 1.3 ton dhe jo 1.2 siç u raportua një ditë më parë. Gjithashtu ai thotë se gjatë natës janë ndaluar 11 persona që dyshohet se kanë punuar si roje apo punëtorë të kanabisit.

Operacioni i policisë u zhvillua dje por edhe sot në zonë ka forca të shumta policie. Për praninë e drogës ishte siguruar informacion nga Shërbimi Informativ Shtetëror dhe organi i Prokurorisë dhe më pas, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, u organizua operacioni blic në Krujë ku u kap një sasi shumë e madhe kanabis, e tharë dhe gati për tu transportuar.

Nga ana e Policisë mësohet se është ushtruar kontroll në 6 banesa dhe në një magazinë.  Po dje, pas të dhënave të para të operacionit, reagoi kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një postim në Facebook ai denoncoi se droga e bllokuar është në pronësi të kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi.

Sasi të ngjashme droge janë kapur më parë edhe në Vlorë e Mat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...