Published On: 20 Qershor, 2016

Kroatët i gëzohen fitores së Shqipërisë

Kroatët po e përjetojnë mirë fitoren e Shqipërisë dhe këtë ngjarje e kanë raportuar mediat kroate.

Indexi kroat fillon me titullin “Shqipëria feston fitoren historike, rumunët shkojnë në shtëpi”.

“SHQIPËRIA mposhti Rumaninë me 1:0 në ndeshjen e tretë në Grupin A të Euro 2016. Një fitore e pabesueshme, e para në historinë e ngjarjeve të mëdha, e nënshkruar nga Armando Sadiku, në minutën e ’43-të”, shkruan Index.hr.

“Jutarnji.hr”, fitoren e Shqipërisë, e titullon “Shqiptarët festojnë golin historik dhe fitoren”, teksa shkruan më tej se Shqipëria tash është fiksuar në vendin e tretë dhe ka gjasa reale për të shkuar më tej.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...