Published On: 31 Korrik, 2016

Kroacia do ta bllokojë Serbinë drejt BE-së

Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Miro Kovaç ka thënë se autoritetet serbe duhet të largohen nga gjuha që përdorte Millosheviçi.

Kovaç ka shtuar se Zagrebi nuk do ta lejojë Beogradin të mbyllë kapitujt 23 dhe 24 me BE-në, në rast se Serbia vazhdon retorikën e njëjtë kundrejt shtetit kroat.

Ministri kroat tha se Kroacia nuk do ta lejojë Serbinë të përparojë për në BE, në rast se nuk ndryshon qëndrimet e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...